vaatii pysäköintiavun taakse.Tarkoittaako se pysäköintitutkaa taakse vai jotain muuta systeemiä.Kyse on volvo v40.stä
Tehdasasenteinen lisävaruste BLIS-järjestelmä
6
3924
Vastaukset
- tuhuuksienTurhuus
Automyyjältä saat vastauksen.
Mitä tuolla BLIS- sydeemillä oikeassa elämässä tekee? - parkkitutka
Tarkoittaa peruutustutkaa. BLIS käyttää peruutustutkan ultraääniantureita tunnistamaan kuolleen kulman alueella olevan auton.
- uunountamo
Eli lisävarusteluettelosta se pysäköintitutka eteen/taakse on vaatimus....peruutustutkan nimellä ei löydy.Tai sitten se varustepaketti johos se sisältyy, mutta siihen taas sisältyy sellaistakin mikä on minun käyttööni ihan turhaa ja maksaa kuitenkin senverran jotta sillä erotuksella saa jo jotain muuta.
- Nimiasianmukaan
uunountamo kirjoitti:
Eli lisävarusteluettelosta se pysäköintitutka eteen/taakse on vaatimus....peruutustutkan nimellä ei löydy.Tai sitten se varustepaketti johos se sisältyy, mutta siihen taas sisältyy sellaistakin mikä on minun käyttööni ihan turhaa ja maksaa kuitenkin senverran jotta sillä erotuksella saa jo jotain muuta.
Miksi sen nimi olisi peruutustutka jos se tulee sekä eteen että taakse? Koska olet viimeksi peruuttanut eteenpäin?
- fghfhgfhgfhfghf
Tilasin juuri V40 D2:sen ja otin sen Intellisafe Pro paketin. Itse arvostan auton turvallisuutta korkealle sekä nuo kuljettajaa avustavat järjestelmät tuovat mukavuutta pitkille sekä lyhyille matkoille.
- Kuljettajan tarkkailutoiminto kaistavahti
- LED high level mukautuvat ajovalot
- BLIS -kuolleen kulman tarkkailujärjestelmä Cross Traffic Alert varoittaa sekä lähestyvistä ajoneuvoista että jalankulkijoista ja pyöräilijöistä, joten siitä on hyötyä etenkin tiheästi liikennöidyillä ja ahtailla alueilla, joilla näkyvyys sivulle voi olla rajallinen.
- Mukautuva vakionopeudensäädin törmäysvaroitin - uunountamo
se paketti sisältää kaikki nuo mutta kun ajan vain n.5000km vuodessa niin enpä tarvi noita muita kuin se BLISin.Pimeällä en juurikaan liiku kun voin valita koska menen ja tulen, niin se valojuttu olisi tavallaan turha.Mutta se BLISS olis oiva varuste kun saisi ilman sitä pakettia.
Harkitsen juuri tilaanko uuden vai pidänkö v.2013hankitun manuaalin. Tekisi mieli automaattia ja olen kasaillut sitä 'rakenna volvo' kaaviolla.
V40 T2 Inscription olisi se hankittava malli sen takia kun siinä on nahkapenkit vakiona, olen saanut tarpeekseni näistä kangaspenkkien putsailusta, edellisessä volvo v40 oli nahkaistuimet ja olin tosi tyytyväinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai999530Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki764947Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.524657Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j92411Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1051632- 451448
Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota561377Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.491321Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441296Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?651281