Autovero muuttuu 19.12.2001!

Viesti oli yleisessä osastossa. Pitääkö paikkansa?
2984
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kuka on sanonut että autovero koskaan edes
tippuisi?

Ehkä käytettyjen kohdalla jonkin verran, mutta
niiden samoin kuin uusien kohdalla verot tippuu
juuri niin paljon kuin on IHAN PAKKO tiputtaa. Ja
käyttömaksut ym. verot tulevat korvaamaan
tiputusten tuomat verotulomenetykset.

Asia on hyvin selkeästi Suomen kielellä
valtionvarainministeriöstä ilmoitettu.

Äänestä

autovero muuttuu eli nousee!!!
hahhaaaaaaaaa!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


M3 kirjoitti:

Viesti oli yleisessä osastossa. Pitääkö paikkansa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu