Mielenterveysongelmat sosiaalialalla

sossussaeijärkipäätäpako

2

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 10-17

      Jonkinlaisen luonnevian se vaatii lähteä niihin hommiin. Ei tervepäinen pysty toimimaan niin järjenvastaisesti. Oulussa monta esimerkkiä ja muuallakin.

    • donethatsoknows

      Ihminen on laumaeläin, joka tulee kaltaisekseen. Jos tapaa päivittäin masentuneita, pitää olla todella vahva tai etäisenen, ettei masennu itse. Lopulta masennus muutenkin on sellainen tila, johon paras apu on oma apu. Lääkkeet toimivat tutkitusti huonommin kuin liikunta tai työ. Masentuneet taas eivät saa töitä ennen kuin itse nousevat tilanteensa yläpuolelle ja alkavat hoitaa asioitaan itse. Tällaisten määrä on häviävän pieni. Masennus johtuu usein aivan oikeista elämää rasittavista syistä ja parannus on laittaa elämänsä aiempaa parempaan kuntoon (kukaan ei saa kaikkea kuntoon, siis ei kukaan, eivät nekään jotka eivät ole masentuneita). Pitää vain karaistua vaikka tätä ei saisi sanoa ääneen. Ne masentuneet, jotka menevät harmaan kiven läpi, nousevat, ne jotka eivät, vetävät pillereitä läpi lopun elämänsä ja eivät pääse puusta pitkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      73
      3420
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2634
    3. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      72
      2360
    4. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      58
      2328
    5. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      91
      2257
    6. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      42
      1783
    7. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      44
      1719
    8. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      182
      1471
    9. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1383
    10. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      148
      1340
    Aihe