Jeesus sotkee mun elämää!

Mua oon vaivanut yli kuukauteen tälläinen ongelma. Jeesus, se kuollut juutalainen velho sotkee mun elämää.

Mulla on kokoajan huono onni ja unia Jeesuksesta siitä lähtien ku Jeesus tuli sotkemaan mun elämään.

Hän sotkee mun kalenteritkin vääriksi ja kaikki ennustukset on peruuntunut Jeesuksen takia.

Miten oikeasti pääsisin eroon tästä kaaoksen velhosta? Haluan onneni takaisin!!
6232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Se ei ole Jeesus joka elämääsi on sotkenu,uskoisin että se on joku muu kiusallinen ystäväsi,joka ei pidä siitä että tunnet vapahtajan Jeesuksen,olet varmasti oikealla tiellä, rukoilen puolestasi sinä niin rakas tuntematon ystävä minulle,kirjoituksestasi tunnistan sinut Jeesuksen seurakuntaan kuuluvaksi.jos uskot että Jeesus sotkee elämäsi kalenterisi olet varmasti väärällä tiellä,rukoile että jeesus auttaisi sinua oikealle tielle. Minulla on tunne että olet nuori neitonen ja sinulla on etsikkoaika♡♡♡~☆☆☆!

Äänestä
  • tiesitkö sinä raamattunatsi että aloitusviesti on trolli ja pilamuunnos jonkun 21v naisen vanhasta viestistä?

    "kirjoituksestasi tunnistan sinut Jeesuksen seurakuntaan kuuluvaksi."
    Anteeks mutta ihmisten kirjoitustyyli ei määrittele mitään, muuten.

    Äänestä

  • Olen arkkienkeli Gadiel. Nyt pistän munan ton ketjun aloittajan pilluun ja aah aah!!!

    Tällee toimii kristittyjen rukoukset. Me nussitaa synnintekijöitä.

    Äänestä

Nyt pistän munan aloittajan pilluun ja aah aah!!!

Jeesus ei tullut paikalle, mut minä tulin, ja olen enkeli. Kuulin ton johannesburgilaisen rukouksen ja nyt tulin panee sua, OP.

Äänestä

Kummittelua esiintyy kirkoissa.

Äänestä
  • Kuten myös paneskelua.

    Papit ja enkelit nussii kuoropoikia ja kapinallisii naisii, ouh jeehh!!!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


katselinjapaninnaisia kirjoitti:

Mua oon vaivanut yli kuukauteen tälläinen ongelma. Jeesus, se kuollut juutalainen velho sotkee mun elämää.

Mulla on kokoajan huono onni ja unia Jeesuksesta siitä lähtien ku Jeesus tuli sotkemaan mun elämään.

Hän sotkee mun kalenteritkin vääriksi ja kaikki ennustukset on peruuntunut Jeesuksen takia.

Miten oikeasti pääsisin eroon tästä kaaoksen velhosta? Haluan onneni takaisin!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu