Hei! Miten olette hoitaneet siemensyöksyjä saavan nuoren pyykit/muut jutut? Onko kokeiltu esim, yökasteluvaippahousuja? Nehän näyttävät nykyisin ihan tavallisilta alushousuilta? Jos sellaisia ostaisi ja veisi vaatekaappiin muiden nuoren vaatteiden mukaan? Ei tarvitsisi ottaa arkaa aihetta puheeksi.
Oikea toiminta?
13
253
Vastaukset
- simppeli.homma
Käytän aina poikkilakanaa varsinaisen lakanan alla. Rakastelussa roiskuu, silloin ei sotkeennu patja. Siemennestettä tuo on silloinkin. Lakanapyykkiä tietenkin pitää pestä vähän useammmin. Nuoren pitää vaihtaa kalsarit joka päivä.
- Pakanamaankarttoillestop
Näinä nykyisinä päivinä on olemassa myös sellainen vuodevaate kuin sijauspatjan / patjan suojus, joka estää paksumpia patjoja sottaantumasta.
- Mikäsiinäonnoloa
Etkö sinä osaa pestä pyykkiä? Ja opeta nuoresi vaihtamaan kalsarinsa päivittäin.
- tjouuuuuuuuuuu
Nuorelle voi huomaamatta antaa minigrip-pussin ja lapun, jossa sanotaan että laita tämä öisin kuminauhalla mulkkuusi, niin e tarvitse ottaa puheeksi tätä kusallista asiaa.
- mitäpäsemullekuuluu
Voihan sitä ostaa kortsujakin. Ne toimivat ihan hyvin tuossakin asiassa.
- mitäpäsemullekuuluu
Olen nainen, joten tiedän asian tosi hyvin. Kortsu pyssy hienosti paikallaaan, koska pojilla seisoo koko yön ajan jatkuvasti.
- Nolo-oletsinä
Miksi aloittaja on ryhtynyt vanhemmaksi jos ei uskalla ja pysty puhumaan perilliselleen "aroista aiheista"? Mistä lapsesi pitää asia ja aihe oppia, jos sinä et pysty häntä opettamaan?
- Onneksi.en.tiennyt
Muutama vuosikymmen sitten ei sukupuoliasioista puhuttu sanaakaan nuorille, ei kotona, ei koulussa. Äitinä en edes tiennyt mokomista siemensyöksyistä. Pyykit on pesty aikanaan pulsaattorikonneella samassa nipussa muitten vaatteiden kanssa, lakanat pesty normaalisti.
Varmaan olisin kauhistunut hirveästi, jos olisin tiennyt tai kuullut. Olisin luullut joksikin sairaudeksi varmaan.
Toivottavasti nyt jo eläkkeelle menevien lapsieni lapset ovat saaneet paremman valistuksen aikanaan.- Sodanaikoihin
Kyllä noista ajoista on enempi, kun muutama vuoskymmen, sanotaan että 60- 70v siis 40-50 luvuilla.
- Onneksi.en.tiennyt
Sodanaikoihin kirjoitti:
Kyllä noista ajoista on enempi, kun muutama vuoskymmen, sanotaan että 60- 70v siis 40-50 luvuilla.
Itse olen elänyt 30-luvulla, ja nuoruus meni 40-luvulla ilman minkälänlaista tietoakaan sukupuoliasioista. Haikaraan uskottiin lapsina ihan aidosti. Omat lapsetkaan eivät olleet sen valistuneempia, mistäs tietämätön vanhempi olisi osannut opettaa? Koulut eivät puhuneet vielä mitään, Nythän ovat asiat toisin.
Juuri noita aikoja tarkoitin viime vuosikymmenillä. Ei siitä sentään niin hirveämn pitkää aika vielä ole. Mutta ajatelkaa itse, kuinka maailma on muuttunut!
- 3-pojan-2-tytön-mutsi
Harjoittamasi lasten likapyykkien kyttääminen viittaa jonkinlaiseen henkiseen sairauteen!
Minun ei ole koskaan tarvinnut tutkia jälkikasvun kalsareita eikä lakanoita mitä tahroja niissä on tai ei ole. Meillä pojat ja tytötkin ovat pedanneet petinsä itse jostain 8-9 ikävuodesta alkaen ja ovat vaihtaneet itse sänkyihinsä lakanat ja siivonneet huoneensa jostain 12 vuotiaasta saakka. Itse ovat pojat kalsarinsa ja lakanansa pyykkikoriin laittaneet ja minä olen mättänyt likaiset vaatteet pesukoneeseen tarkastelematta mitä tahroja niissä on.
Enkä ikimaailmassa olisi pojilleni yövaippahousuja ehdotellut! Toihan on ihan sairas jo ajatuksen tasollakin!
Olen puhunut jonkun verran poikien ollessa teini seksistä, mutta enemmän he keskustelivat isänsä ja enonsa kanssa näistä ns. miesten asioista kuin minun. - teinipojan.oma.kokemus
En aikanaan teinipoikana koskaan tullut ajatelleeksikaan asiaa. Kyllä aika usein laukesi yöllä, mutta vaatteista ja lakanoista tuo määrä kuivuu tunneissa eli melkein yön aikana. Mitään sen kummempaa pestävää ei tule, joskus annoin sen vaan imeytyä ja seuraavaksi yöksi samat housut, koska sitä ei oikeesti huomaakaan sit enää. . Ainoa mistä sen jälkeen huomaa, on että iholla eli housuissa sitä on aika paljon, koska se ei ihoon imeydy. Esim munakarvat ja/tai vatsa olivat usein aivan spermassa, kun heräsi. Mutta spermaa tulee kuitenkin siis aika vähän ja se kuivuu/imeytyy äkkiä. Sotku oli mulla lähinnä siellä just iholla aika paljon, housuihin kun imeytyy niin ne on kuivattuaan vain vähän "parkitut" ja entisellään, kun vaikka vähän taivuttelee, ryttää palloksi ym.
- teinipojan.oma.kokemus
Olen nyt kolmikymppinen siis.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521713951Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään813139Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka242186Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv472165Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?581951TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851351Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään251278- 401270
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli581058Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10768