Ei pärjää törmäystestissä uusi malli!

Enuskaltaisi

16

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 5tähteä
      • Fiattialffa

        Mites korjauskulut? Lienee normaalia että pitää omistaa korjaamo?


      • onneksieiolekumpaakaan
        Fiattialffa kirjoitti:

        Mites korjauskulut? Lienee normaalia että pitää omistaa korjaamo?

        Näinhän se on jos omistaa Vakkineen tai Tojotan. Jokaisen huollon yhteydessä joutuu moottorin tai vaihteiston uusimaan.


    • 5tähteä

      Itse olen pärjännyt Giuliettan kanssa hyvin määräaikaishuolloilla, joten Alfan nykylaadussa ei ole ollut moittimista.

    • TerojenTuskaaJaAhdistust

      Tyypillinen pässinpään aloitus. Ei ymmärrä asiasta mitään ja tuskin tajusi mitä tekstissä edes kerrottiin. No autetaan hieman, nykytesteissä painotetaan turvavarusteita ja niistä saa määrätyn määrän tähtiä automaattisesti, itse tyrmäystestistä saa vain osan tähtiä. Tuota kyseistä Fiattia myydään siis halvalla hinnalla ja se on riisuttu alkaen malli jos joku sellaisen haluaa ja siihen saa ostaa turvallisuuspaketin halutessaan. Muistetaan mm. Toyota Avensiksen huippupisteet samaisessa testissä, mutta käytännön elämässä osa noista tähtiä antavista varusteista ei toimi kuin satunnaisesti.
      Muutenkaan koko asia ei liity mitenkään Alfaan.

      • itämaan_osaamista

        Noh, toyopet on sentään löytänyt tästä hyvä tavan erottua kilpailijoistaa. EuroNCAP tähtiä huikeat 3 kpl ja sitä rataa

        https://youtu.be/xoHbn8-ROiQ


    • onneksieiolekumpaakaan

      Nämä pellet unohtavat sen tosiseikan että lelux on ylihintainen tohjo ja sipulirengaspussi ylihintainen volsu.

    • ononsf

      enos on.

    • Alfa.uros

      Ei kait Alfoja törmäystestien perusteella osteta? Pääasia Alfoissa on merkkitunnus takana. Siitä jo maksaa mielellään useamman tuhatta, ja kyllä se ihan riittävä on ominaisuuksiltaankin.

      • Giulia2017

        Gulia 2017 sai 5 tähteä, kannattaa lukea testejä vähän tarkemmin eli siirry Toyoda sivuille. Pefavore!


    • TurvallinenTipo

      Ja Tipon koria kehuttiin erittäin vankaksi ja lujaksi. On varmasti turvallinen, aikaisemmalla kriteerillä olisi saanut 5 tähteä, kuten on saanut mm. Croma, Bravo, Grande Punto ja muistaakseni myös 500.

    • alfarules

      Giulietta sai aikanaan (v. 2010) luokkansa parhaat pisteet ja viisi tähteä.

    • unettavaauto

      Mutta Golf on kiva koska se voittaa kaikki TM:n testit ja naapurillakin on sellainen.

      • eikestäkäyttöäVWskoda

        Rikas naapuri jaksaa maksella tuhansien korjauksia


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      147
      2609
    2. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      154
      1659
    3. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      134
      1634
    4. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      149
      1368
    5. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      66
      1338
    6. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      13
      1180
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      284
      1174
    8. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      156
      976
    9. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      22
      934
    10. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      58
      889
    Aihe