Onneksi pakolaiset!

Nokian entiset hallit, pitäisi antaa ulkomaalaisille kirpputorinvetäjille muodollista
korvausta vastaan. Kirpputorit tulevat Salossakin tulemaan uusi Alvia nostava,
sekä työllisyyttä kasvattava voima. Pakolaisissa on Salon tulevaisuus!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Pakolaisissa on Salon tulevaisuus. Näin se taitaa kyllä olla. Salolaiset ovat näyttäneet etteivät kykene nostamaan kaupunkiaan suosta vaikka aikaa on ollut vaikka kuinka monta vuotta. EU:n avullakaan eivät salolaiset ole saaneet mitään aikaan.

Nyt olisi aika antaa pakolaisten yrittää. Uskon sen onnistuvan. Pohjaltahan ei voi kuin nousta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KirppuSalora kirjoitti:

Nokian entiset hallit, pitäisi antaa ulkomaalaisille kirpputorinvetäjille muodollista
korvausta vastaan. Kirpputorit tulevat Salossakin tulemaan uusi Alvia nostava,
sekä työllisyyttä kasvattava voima. Pakolaisissa on Salon tulevaisuus!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu