Olen 28v mies ja noin 10 vuoden ajan käyttänyt roaa säännöllisen epäsäännöllisesti. Tällä hetkellä otan 10mg kapselin joka toinen päivä, se pitää hiuspohjani ihan ok kunnossa. Hiuspohjassani on karvatupen tulehdus, hyvin ikävä vaiva pahimmillaan, kun hiuspohja niin täynnä kipeitä finnejä että ei edes pyyhkeellä voi hiuksia kuivata ja kutina on pahimmillaan raskasta.
Verikokeissa en käy, ei ole lääkäri käskenyt. Ja tämä ei kai kuitenkaan ole niin tärkeää, vain varatoimi.
Mutta kyllä minua pelottaa että mitä tämä lääke tekee minun maksalle ja elimistölle kun olen näinkin kauan lääkettä käyttänyt. Minulla ei ole mitään haittavaikutuksia lääkkeestä.
http://muotiblogi-laihdutus.blogspot.fi/2012/03/aknelaake-roaccutanin-pitkaaikaiset.html
Tämän luettuani olen ollut hieman peloissani.
Jo 10 vuotta roaa
28vmies
1
109
Vastaukset
- 28vmies
http://www.oireet.fi/crohnin-tauti.html
Tämäkin vielä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1662981Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2922662Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.751758Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e471655Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381530- 1221296
- 1031203
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee141174Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.3691113Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041063