Aleppoa ja länsi jatkaa siviili rehvasteluilla, Mosulin uhreja peitellen.
Jemenissä meni kaksisataa siviiliä pommituksessa hautajis saattuetta ja Afganistanissa 120 100 hää tapaumissa. Ne annetaan anteeksi noin vain !?
Jemenissä meni kaksisataa siviiliä pommituksessa hautajis saattuetta ja Afganistanissa 120 100 hää tapaumissa. Ne annetaan anteeksi noin vain !?
Vastaukset 13
Vanhimmat
Mutta mutta, jenkki ja Ranskalais aseistamat kapinallisten uhrit pannaan Venäjän syyksi ja samalla täydentää YK:N heidän muonavarastoa !?
Väitätkö, ettei Venäjä ole pommittanut Aleppoa ja tappanut siellä satoja naisia ja lapsia?
Enemmän on jenkit ja ranskalaiset pommein ja niiden rahoittamat kapinaliset!
Yhdysvallat ojaa Mosulin valtausta ja Saudi-Arabian Jemenin sotaa ja vastuussa samoin siviiliuhreista. Heidän pravuri maita on Libya ja Afganistan, kuin Syyrian kapinalliset !?
Alepon kapinaliset yhtenä kyrpänä suoltanut kranuja Assadin alueelle. Valtavat siviiliuhrit. Usa syöttää niille tarvikkeita..
tuo on asiaaa
No niin pässi, nyt voit mennä (itä)rajan taa.
Mitä kusipää hourit itärajasta? Mene suljutulla koppiisi hourimaan..
Tänään 5.11.16 tulee kuluneeksi 19 päivää, kun Venäjän tai Syyrian ilmavoimat ovat viimeeksi pommittaneet Aleppoa, kertoo Venäjän puolustusministeri Igor Konashenkov (Sputniknews.com). Sen sijaan USA:n johtama liittoutuma on tehnyt Irakissa Mosulin alueella yksistään viimeisen vuorokauden aikana 18 iskua.
Länsimaiden tiedotusvälineet kuitenkin syytävät valhetta Venäjän pommituksista lähes taukoamatta.
Venäjä on kyllä tehnyt aloitteita tulitaukojen aikaansaamiseksi, jotta humanitaarinen apu pääsisi Aleppoon ja siviilit voisivat päästä kaupungista pois turvaan. Lännen tukemat terroristit ovat kuitenkin jatkaneet hyökkäyksiään, mikä on vaikeuttanut siviilien turvaan saattamista.
Venäjä on vastuussa tuhansien siviileiden kuolemista Aleppossa.
USA ja EU taistelevat vapauden ja demokratian puolesta.
Venäjä tappaa siviilejä vain omien suurvaltapyrkimystensä takia.
Jönäs on se suljetun kusipää... Uss yrittää saada oman miehen Syyyriankin puikkoihin. Kapina on laillista hallitusta vastaan. Sitä väittää Soinikin Suomen tukevan..
Ei tarvitse, kuin katsoa televisiota, niin lähes kaikilla Arabi sotilailla Kalasnokov rynnäkkökivääri, kukahan siellä aseistaa ja ketä ?
Jopa Suomessa asuvat Irakilaiset ja vastaavat, ihannoivat Venäjää koska sieltä saa aseita pilkkahintaan.
Abraham kuuluu ilmeisesti tähän porukkaan.
Kyllä maailma pitäisi nyt saada rauhoitettua ja lopettaa aseiden kalistelu, leikki alkaa käydä vaaralliseksi.
Oletko puusilmä? Musuli8n tuhoretkelöiset Usan asein ja ajoneuvoin..