MOT. voi hyvänen aika sentään

ozxåcåxoui

kyllä on " johtajistoa " vaikka ja mitä ja etenkin titteleiden kipeitä mitä nuorisolle myöntävät joilla pelkkä kokemusasintutijuus sitä ja tätä Komealta näyttävät tittelit esmerkiksi : koordinaattorit, projektivastaavat mm. kun kysymyksessä pelkästään yhdistysten nimissä veronmakasajilta pumpattava raha mutta titteli pitää olla komealta kuulostava. Mitään muuta eivät tee kuin keskustelua keskutelun vuoksi jossa jos jonkun näköistä ja kokoista esittää asiantuntijuuttaan. Katsokaa tarkemmin koulutuspohjaa niin hämmästytte julkisuudessa patsatelevien " asiantuntijuutta " jolla " tyhmää kansaa " yrittävät älyttää kun " tyhmä kansa " on " vähemmän koulutettua ja ikääntynyttä ". En tiedä kehtaako edes katsoa niin paljon on itsensä ylentäjää kordinaattoria kuin muita yhtä tyhjän kanssa. En tiedä mutta nauruksi tämä menee kun paljastuvat yksi kerrallaan ja ryhminä kaikkea muuta kuin pelkällä paprerilla projektipäälliköksi jne. Al Capone oli myös " suuri hyväntekijä "

4

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • öuaöäöo

      Politiikkaa / puolueita sen verran lukenut, kuullut, nähnyt että useasti yrittävät kampittaa toinen toistaan kysymyksellä tai totemuksella kuinka sillä ja sillä puolueella ei ole esitettävänä vaihtoehtoista mallia tavotteissaan. Kysymys pitää esittää siten että Ketä maksaa ja keneltä pois . Yksinkertaisesti Ketä maksaa ja mistä se on pois ja keneltä. Yleensä yrittävät heiltä vedättää joilla ei ole vielä ääntä mm. lapsilta sitten vanhuksilta. Sama " laulu " on jatkunut suomessa monta vuotta kunnalisvaalien ja presitentin vaalien yhteydessä. Samat asia siellä on esillä jotka olivat 2000-luvulla ja samanlailla " rakastavat " ja menevät mummoja tansittamaan ja jalkahoitoa antamaan, etenkin ulkoiluttamaan kun sen vertaa eivät älyä että koiria ulkoilutetaan. Sieltä vaali arkistoista voisi nostaa esille julkiset esiintymiset niin samat asiat siellä on agendalla ja huolehtijat kun huolehtiminen tuntuu usesita siltä että olisivat tehnetkin jotain muuta kuin keskustelleet. Kyllä on suuri palkkaista keskustelijaa monine etuuksineen ja hienoilta näyttävillä titteleillä " asintuntijoina "

    • hei_hoi

      Tämä sopii paremmin vaikka "politiikka" keskustelualueelle.

    • uxåzwöo

      aijaa. Viimeisten vaalien aikaan etenkin vihreästä puoleesta oli hännystelijöitä ikä-ihmisiä " ulkoiluttamassa " tansittamassa, kampaamassa jne. vapaaehtoisena. Vaalien jälkeen totuus selvisi vapaehtoisilla ei ollut enää aikaa vaan aikaa löytyi kun suuri pakolaisryhmä kymmeniä tuhansia saapui suomeen. Silloin löytyi vapaaehtoisilta aikaa täyttämään heidän tarpeensä pilkkua myöten kaikkineen. Ikä-ihmiset omaisineen kuten koko sosiaalia-terveys virasto näki kuinka vapaaehtoisuus on näennäistä ja tavoitteelista hyötyä itselleen hakevia ja mukavuudenhaluista toimintaa Tekivät kiistattoman valinnan jota on turha kenenkään kieltää. Ikääntyneet eivät olenkaan olleet mediaseksikästä seuraa muuta kuin vaalien ajan. Kaksinaamaisten nykyinen sukupolvi jatkuvilla vaatimuksillaan on omalla käytöksellään ja valinnoillaan antanut itse itsensä paljastetuksi kuten vapaaehtoisten toiminta. ( ei kaikki ) Kolmanteen sektoriin kenenkään on turha luottaa kuin yrittää hakea näkyvyyttä koska vapaaehtoisten ei tarvitse sitoutua Yleensä heitä sitoutuu kun kyseessä on julkisuus ja joku muu mediaseksikäs puuhastelu keskusteluineen.

    • zcxcxzwö

      Tästä lekkeripelistä ei enää puutu muuta kuin se että kirkossa laittavat kolhdin kiertämään että pappi voi tarjota janoisille ja syvästi köyhille bubissa olutta ja keskustella. Pappi totesi suuressa ylimielisyyden tunteessaan että ei lotkauta korvaansa kun käy kirkon menojen jälkeen julkisesti olueella seurakuntalaistensa kanssa. Mitäpä sitä pappi korvaansa lotkauttaisi kun on joku joka kaiken maksaa, näyttää maksajia vuosi vuodelta olla vähemmän ja vähemmän siihen asti kun kirkon lekkeripeli loppuu kokonaan ja jäävät omillaan tulemaan toimeen kuten toisetkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      71
      2963
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      46
      2564
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2225
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2138
    5. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      1956
    6. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      32
      1702
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1536
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1487
    9. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      27
      1302
    10. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      19
      1195
    Aihe