Miten saan takaisin windows 7???

Haluan tän windows 10 pois ja äkkiä. Jatkuvasti jotain ongelmaa. Nyt uutena stop code. page fault in non paged area. en saa sitä pois millään keinolla. netistä jotain ohjeista kokeilin jo ei auttanu.
2482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Asennat seiskan uudelleen.

Äänestä

Minkähän käyttöjärjestelmän ajattelit asentaa tilalle?
Tubuttimissa joudut luopumaan kaikesta, peleistä, ohjelmista ja lisälaitteista siksi itse suosittelen Windowsia.

Äänestä
  • Eli siis haluat aloittajan luopuvan kaikesta, peleistä, ohjelmista ja lisälaitteista.

    Äänestä

  • Typerys @LinuxLelux voisi opetella lukemaan vaikka aloituksen otsikon.

    Äänestä

  • m-kar kirjoitti:

    Eli siis haluat aloittajan luopuvan kaikesta, peleistä, ohjelmista ja lisälaitteista.

    En halua, kysyin meinaako hän Linuksin asentaa ja luopua kaikesta vai pysyä Windowsissa.
    Onko lukuvaikeuksia?

    Äänestä

  • "Miten saan takaisin windows 7"

    Aina tietysti kannattaa yrittää selitellä omia lukuvaikeuksia.

    Äänestä

  • LinuxLelux kirjoitti:

    En halua, kysyin meinaako hän Linuksin asentaa ja luopua kaikesta vai pysyä Windowsissa.
    Onko lukuvaikeuksia?

    "En halua, kysyin meinaako hän Linuksin asentaa ja luopua kaikesta vai pysyä Windowsissa. Onko lukuvaikeuksia? "

    Niin ja se linuks on se tubutin, eli Windows.

    Äänestä

  • m-kar kirjoitti:

    "En halua, kysyin meinaako hän Linuksin asentaa ja luopua kaikesta vai pysyä Windowsissa. Onko lukuvaikeuksia? "

    Niin ja se linuks on se tubutin, eli Windows.

    Etkö osaa lukea vai tahalleenko vääristelet asioita
    Linux jakelut on tubuttimia kuten lukutaitoinen saattoikin jo havaita

    Äänestä

  • KoulutKeskenkö kirjoitti:

    Etkö osaa lukea vai tahalleenko vääristelet asioita
    Linux jakelut on tubuttimia kuten lukutaitoinen saattoikin jo havaita

    Mutta Windows ei ole mikään "Linux jakelu", eli tubuttimet eivät liity mitenkään Linux jakeluihin.

    Äänestä

Ei tuo nyt Windows 10:n tunnu liittyvän.

Todennäköisiä syitä:
-Viallinen muisti tai muu viallinen laiteosa
-Virustutka
-Haittaohjelma
-Korruptoitunut kiintolevy
-Viallinen ajuri

Varmista nyt ensiksi, että ei ole mitään tietoturvaohjelmia asennettuna ja laitteisto on ihan varmasti ehjä.

Äänestä
  • "Varmista nyt ensiksi, että ei ole mitään tietoturvaohjelmia asennettuna" Onhan siihen asennettu windows.

    Äänestä

  • Typerys linx lelux voisi petella lukemaan muutakin viestissä kuin vain otsikon ennen noloa pätemistä.

    Äänestä

  • asetskzykrykjz kirjoitti:

    "Varmista nyt ensiksi, että ei ole mitään tietoturvaohjelmia asennettuna" Onhan siihen asennettu windows.

    Windows ei ole mikään tietoturvaohjelma vaan käyttöjärjestelmä.

    Ongelmia voi aiheuttaa se jos siellä on jotain Avast, AVG, McAfee, F-secure, Comodo, Symantec tai muuta vastaavaa jonkun muun tekemää roskaa mikä toimii ajurin tavoin.

    Äänestä

  • LinuxLelux kirjoitti:

    Typerys linx lelux voisi petella lukemaan muutakin viestissä kuin vain otsikon ennen noloa pätemistä.

    Idiootti on aina idiootti, ei siitä mihinkään pääse.

    Äänestä

  • linx-lelu kirjoitti:

    Idiootti on aina idiootti, ei siitä mihinkään pääse.

    Ilmeisesti viittaat omaan otsikon lukemiseen ja siihen että et muuta lue?

    Äänestä

Poista koko windows.

Äänestä

No windows 7 haluan takaisin. En oo mitään tubuttimia ottamassa.

Nimenomaan nuo stop codet liittyy windows 10. Löytyy juttua siitä jopa microsoftin sivuilta.

Äänestä
  • Windows 7 on tubutin.

    Microsoftin sivuilla sanotaan miksi niitä voi tulla. Ei liity Windows 10:n vaan jotain muuta paskaa siellä.

    Äänestä

Nyt on taas netistä löydetty hauska juttu mikä on kiva postata tänne trollaus tarkoituksella. Kirjoitustyyli jo paljastaa kestotrollarin. Tänään on ollut oiken trollien päivä.

Äänestä

Asenna Ubuntu. Valitse asennuksessa LUKS, eli koko kiintolevyn salaus. Kunnon piiitkä salasana erikoismerkein, niin ei yksikään virasto pääse käsiksi tietoihisi, ellet sitten itse murru kidutuksessa ja kerro salasanaasi.

Äänestä

Windows 7 on jo vanhentunut, ei sellaista kannata käyttää.

Äänestä

Se voikin olla ongelmallista, jos kymppi on ryssinyt koneen bioksen ja firmwareja.
Ei vältämättä W7 asennus enään onnistu., ilman että bios ja firmit palautetaan takasi valmistajan versioihin.

Äänestä
  • Eli vaatii Ms malwaren, joka muuttaa acpi asetuksia, jotta laite toimi oikein, Joka tulee kympin ja kasin mukana.

    Se on Paskamaista MS mielivaltaa! Yrittää blogata muut käyttöjärjestelmät pois käytöstä!

    Äänestä

  • VOI PASKA

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


meneejärkitänkans kirjoitti:

Haluan tän windows 10 pois ja äkkiä. Jatkuvasti jotain ongelmaa. Nyt uutena stop code. page fault in non paged area. en saa sitä pois millään keinolla. netistä jotain ohjeista kokeilin jo ei auttanu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu