Se on jämpti

Eli varma. Lähes kaikki asiat on nykyään arvioita, olettamuksia, epäilyksiä.
Kaikissa näissä on tavoite sumuttaa ihmisiä.
281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Paikalliset "asianatuntijat" pelaa varman päälle. Ei mitään tarkkaa, yksilöityä. Malliin Anjalan koulu. Kävellään kerran läpi ja tiedetään että vika on seinän sisällä. Heti perään vihjataan että uusi kannattaa tehdä.

Äänestä

Kautta ihmiskunnan historia on ollut nousukausia ja sitten syviä taantumia. Luonto tykkää kun vähän hillitään.
Tietty valitettavaa kun osui kouvolan kohdalle tämä pakkaskausi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


poliittinenvalta kirjoitti:

Eli varma. Lähes kaikki asiat on nykyään arvioita, olettamuksia, epäilyksiä.
Kaikissa näissä on tavoite sumuttaa ihmisiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu