Onko Oulussa muualla sellaista "postilaatikkoa" johon voi laittaa maksupalvelun kirjekuoret, kuin vain Isonkadun konttorin seinässä? Löytyykö jostain Tuiran läheltä?
Osuuspankki maksupalvelu
Tietääkö.kukaan
52377
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Merikoskenkadulla oli ennen, mutta lähti pankkien mukana pois. Taitaa olla tommoset lootat vähän mennyttä maailmaa. Mikä niiden tarkotus edes on ja käyttääkö niitä kukaan muu kuin pari mummoa?
No minä käytän. Johtuu siitä, etten saa verkkotunnuksia pankista, kun ei ole sellaisia henkkareita, jotka pankissa hyväksytään.
Näyttäis toimivan nykyään niin, että pankista saa maksupalvelukuoria ja ne laitetaan postin laatikkoon, joita löytyy joka nurkalta.
http://www.nordea.fi/henkiloasiakkaat/paivittaiset-raha-asiat/tilit-ja-maksut/maksupalvelu.html#tab=Maksupalvelu
https://www.op.fi/op?cid=151792299&srcpl=4
Ahaa, että postilaatikkoon voi laittaa, eikä tarvikaan kiikuttaa pankin seinässä olevaan luukkuun enää... Itse tuota op:n sivua eilen selasin, mutta enpä hoksannut kyseistä kohtaa. Kiitos sulle. :)
Danske Bankillakin on maksukuoret käytettävissä.
https://www.danskebank.fi/fi-fi/Henkiloasiakkaat/Paivittaiset-raha-asiat/Maksut/Kotimaan-maksut/Maksukuori/Pages/Maksukuori.aspx