Olen ihastunut... tai no... rakastunut

RakastunutPoika

Moi :) Mä oon 12v poika, eli oon 6luokalla. Meidän luokalla on yks ihana tyttö johon oon ihastunut, tai no rakastunut yhteen ihanaan tyttöön. Mulla oli ennen paraskaveri joka sit vaan yhtäkkiä muuttu, ja alko olla meidän luokan niin sanottujen kovisten kanssa. Tää mun entinen paraskaveri on ihastunut samaan tyttöön kun minäkin. Hän alkoi kiusaamaan minua. Tämä tyttö johon olen ihastunut on ollut minun entisen parhaankaverin kanssa yhdessä. He ovat eronneet jo, ja nyt mun ex (ex=entinen) paraskaveri on myös kiinnostunut tästä tytöstä. Meidän koulussa on tapana silleen, että viimeinen ruokalan pöydän äärellä pyyhkii pöydän. Mun ihastuksen olis pitänyt pyyhkiä pöytä ja minä tarjouduin pyyhkimään sen hänen puolesta. Mun ex bestis (bestis= paraskaveri) oli siinä lähellä ja kuuli kun sanoin että voin pyyhkiä pöydän, niin hän meni pyyhkimään sen pöydän ja kiireellä. Minusta tuntuu että mun ex bestikseni yrittää kilpailla mun kanssa siitä tytöstä. Jos tämä tyttö valitsisi hänet, mä en haluais olla mikään kakkos vaihtoehto. Mä olen nähnyt tästä kyseisestä tytöstä monta kertaa unta. Olen muutaman kerran herännyt yöllä itkemään tämän tytön takia, koska olen ihastunut tähän tyttöön hyvin pahasti. Voisiko joku antaa asiallisia neuvoja mitä tehdä tämän tilanteen kanssa ?

- Rakastunutpoika

16

281

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Esups

      Et sinä 12-vuotiaana ole ihastunut, etkä todellakaan rakastunut. Mene leikkimään niillä vitun lego-palikoilla ja odota vielä pari vuotta ennen kuin etsit seurustelukumppania.

      • Kiitos kommentista. Minä olen 12vuotias, olennihastunut, en leiki legoilla ja en tietääkseni sanonut että etsin seurustelukumppana :)


    • jake5555

      herää ny vitu perseen reikä sulla oo ees kasvanu muna nii vittuako teet muijjalla ku teiä panosta tuu yhtää mitää ku sullla on nii helvetin pieni muna ett suosittelen lämpimästi niskakiikkua tai sitten kerrostalon katolta alas tiputtautumista:)!!!

      • Anonyymi

        Sopis kyl kieltämättä hyvin sulle, ku tuntuu olevan hermo pikkusen kiireellä, vai kuinka?


    • En epäile ihastumistasi, enkä edes sitä, että tunnet olevasi rakastunut. En epäile tunteidesi todenperäisyyttä.

      On kuitenkin kiistämätön tosiasia, että on erittäin erittäin epätodennäköistä, että sinun iässäsi tuo rakkaus johtaisi ns. oikeaan seurustelu- tai parisuhteeseen asti.

      Sanot, että etsi seurustelukumppania. Mitä sinä siis koet etsiväsi? Uutta parasta kaveria? Tosiystävää? Jotain muuta?

      Jos yrität tehdä touhusta liian vakavaa liian aikaisin, niin tulet vielä itkemään monet itkut asian vuoksi. Jos taas pystyt pitämään asian "pelkkänä" tosiystävyytenä, niin teillä on mahdollisuus pysyä ystävinä (ja ehkä päätyä parisuhteeseenkin, ehkä...) vielä kouluelämän jälkeenkin.

    • Ei tule onnistumaan, unohda ja luovuta. Ei kannata edes yrittää tuskin onnistuu, ja vaik kaveris saiski sen nii mitä väliä, leikkivät jonkuaikaa, kirjottavat faceen inspirational quotei ja eroovat, minkä jälkee luulevat tietävänsä kaiken. Oota pari vuotta, kato sit udestaa.

    • ajaka

      Pussaa häntä vaan yllättäen ja hän haluaa olla sinun kanssa ja tehdä lapsia.

      Pussa och krama henne bara på måndag

      13 vuotias mies täällä.

    • Miksi kaikki vähättelee nuorten suhteita ja on niin negatiivisia kommenteissa, minusta vaikutat hyvältä ihmiseltä toisin kuin sinun entinen paras kaverisi

    • Eiks 12 oo vähä liia nuori

      • Ei. Ihmiset kypsyvät eri tahtiin.
        Ja vaikka ei niin kehittynyt olisikaan, ei niissä "leikkisuhteissa"kaan mitään pahaa ole.


      • jokutyyppi19 kirjoitti:

        Ei. Ihmiset kypsyvät eri tahtiin.
        Ja vaikka ei niin kehittynyt olisikaan, ei niissä "leikkisuhteissa"kaan mitään pahaa ole.

        Mut onks toi leikkiä


      • Niitä vain kutsutaan leikkisuhteiksi, koska ne eivät ole kovin vakavia.


      • jokutyyppi19 kirjoitti:

        Niitä vain kutsutaan leikkisuhteiksi, koska ne eivät ole kovin vakavia.

        ku luin ton nii ei se vaikuttanu leikilt


      • Lapsi on valmis tekemään kaikenlaista lelun eteen, ja joillekin tuon ikäisille toinen ihminen on se lelu.
        Mutta kai tuo ihan vakavaa silti on.... Ja se taas tarkoittaa, että aloittaja on jo tarpeeksi kypsä seurusteluun.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      87
      5946
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3547
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      160
      2079
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      231
      2002
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      174
      1751
    6. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      284
      1513
    7. Voiko olla, onko se tosiaan niin että

      Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵
      Ikävä
      57
      1031
    8. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      67
      1021
    9. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      21
      1000
    10. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      110
      946
    Aihe