Tiedätkö sinä täällä palstalla oleva ihminen miten se valmistetaan tai mistä saisi tietoja?
Missä Fleecea valmistetaan, Suomessa ulkomailla?
Mistään löydä tietoa miten FLEECE kangas tehdään!!
19
2182
Vastaukset 19
Mitä haluat mainostaa?
H.- Ssvärge
fleece on polyesterikuitua, pehmeetä. onkohan muuten mitään sen pehmeempää kangasta kuin se fleese on.
Fleece-kankaita on monenlaisia ja niitä valmistetaan erilaisista materiaaleista, myös mm. puuvillasta. Netistä löytyy paljon mielenkiintoista tietoa, alla yksi linkki:
https://www.kankaita.com/fleece-kankaat.html- TosiHuonoWiki-esitys
Onpa heikko ja puolitietämättömän kirjoittama wikipedia-esitys. Luulin vanhaksi, muttei taida olla. - Jos joku tuntee asian ja osaisi saattaa tiedot ajantasalle, hän voisi korjata mielestäni osin pötypuheelta vaikuttavan kirjoituksen asiatiedoilla.
- aikahuonoajoo
TosiHuonoWiki-esitys kirjoitti:
Onpa heikko ja puolitietämättömän kirjoittama wikipedia-esitys. Luulin vanhaksi, muttei taida olla. - Jos joku tuntee asian ja osaisi saattaa tiedot ajantasalle, hän voisi korjata mielestäni osin pötypuheelta vaikuttavan kirjoituksen asiatiedoilla.
Jos millään viitsit,sivistä palstalaisia.
- WikipediaTietoja
Wikipediasta:
Fleece-lakana
Fleece eli fliisi on polyesteristä valmistettu voimakkaasti nukattu tekokuitu, jota käytetään ulkoilu- ja vapaa-ajanvaatteissa.[1] Fleece tuli markkinoille Yhdysvalloissa 1980-luvun lopussa. Fleeceasusteet ovat pehmeitä, kevyitä, hyvin lämpimiä ja ne kuivuvat villavaatteita nopeammin.
Fleecekankaat ovat ympäristölle haitallisia. Aina, kun fleecekangasta pestään, siitä irtoaa pieniä, alla viiden millimetrin kokoisia muovihiukkasia. Nämä mikromuovit ovat tutkimusten mukaan suuri uhka merille.[2]
etupäässä kierrätetyistä pet-virvoitusjuomapulloista
jäi pois linkki joka vahvistaa tätä mitä olen aina kuullut sanottavan. "vie se tyhjä pullo keräykseen siitä tulee jollekin lapselle villatakki"
http://bibblansvarar.se/sv/svar/vad-ar-fleecetrojor-gjorda-av
Hyvin parturoitu Hirven-nahka.
H.hunksz kirjoitti:
Tästä se lähtee.
Niin että luu paistaa kohta.
https://www.youtube.com/watch?v=E-CLEr9-9EA
H.Huom!
Ei muovisia työ-kaluja.
H.hunksz
Näinköhän kotimaisen hirven nahalla on mitään käyttöä.
Se kun on täynnä hirvikärpäsen tekemiä reikiä, noin miljoona toukkaa/hirvi.
Meinaatko pistää fleece-tehtaan pystyyn.
Tälleen esim.
https://www.youtube.com/watch?v=zyF9MxlcItw
Aika pitkä prosessi.- FleeceJAfleece
Kaikki fleecekankaat eivät ole samanlaisia. Meiltä saat pehmeitä fleecekankaita erilaisissa laaduissa metritavarana. Tunnettu ja suosittu lämpimissä vaatteissa on antipilling-fleece, lapsesi nimittävät sitä ehkä myös ihanan pehmeäksi fleeceksi. Puuvillafleece on fleecen luonnollinen variantti, sillä se koostuu 80 %:sesti puuvillasta ja on siten ihanteellinen laatu vauvojen ja lasten herkälle iholle. Voit käyttää sitä hyvin myös vauvan peittoon. Näiden fleecelaatujen lisäksi löydät meiltä myös funktionaalisia kankaita, kuten microfleeceä ja polarfleeceä
- asko775s
Miatä noista saisi pehmeimmän patjan itselleen, n. 15 cm paksun alusen?
asko775s kirjoitti:
Miatä noista saisi pehmeimmän patjan itselleen, n. 15 cm paksun alusen?
Useanpi Hirvi.
H.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 402566
- 521026
- 66911
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t53837Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227773T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin10694Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️60664- 49634
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne81607- 65603