Tiedätkö sinä täällä palstalla oleva ihminen miten se valmistetaan tai mistä saisi tietoja?
Missä Fleecea valmistetaan, Suomessa ulkomailla?
Mistään löydä tietoa miten FLEECE kangas tehdään!!
19
2134
Vastaukset
Mitä haluat mainostaa?
H.- Ssvärge
fleece on polyesterikuitua, pehmeetä. onkohan muuten mitään sen pehmeempää kangasta kuin se fleese on.
Fleece-kankaita on monenlaisia ja niitä valmistetaan erilaisista materiaaleista, myös mm. puuvillasta. Netistä löytyy paljon mielenkiintoista tietoa, alla yksi linkki:
https://www.kankaita.com/fleece-kankaat.html- TosiHuonoWiki-esitys
Onpa heikko ja puolitietämättömän kirjoittama wikipedia-esitys. Luulin vanhaksi, muttei taida olla. - Jos joku tuntee asian ja osaisi saattaa tiedot ajantasalle, hän voisi korjata mielestäni osin pötypuheelta vaikuttavan kirjoituksen asiatiedoilla.
- aikahuonoajoo
TosiHuonoWiki-esitys kirjoitti:
Onpa heikko ja puolitietämättömän kirjoittama wikipedia-esitys. Luulin vanhaksi, muttei taida olla. - Jos joku tuntee asian ja osaisi saattaa tiedot ajantasalle, hän voisi korjata mielestäni osin pötypuheelta vaikuttavan kirjoituksen asiatiedoilla.
Jos millään viitsit,sivistä palstalaisia.
- WikipediaTietoja
Wikipediasta:
Fleece-lakana
Fleece eli fliisi on polyesteristä valmistettu voimakkaasti nukattu tekokuitu, jota käytetään ulkoilu- ja vapaa-ajanvaatteissa.[1] Fleece tuli markkinoille Yhdysvalloissa 1980-luvun lopussa. Fleeceasusteet ovat pehmeitä, kevyitä, hyvin lämpimiä ja ne kuivuvat villavaatteita nopeammin.
Fleecekankaat ovat ympäristölle haitallisia. Aina, kun fleecekangasta pestään, siitä irtoaa pieniä, alla viiden millimetrin kokoisia muovihiukkasia. Nämä mikromuovit ovat tutkimusten mukaan suuri uhka merille.[2]
etupäässä kierrätetyistä pet-virvoitusjuomapulloista
jäi pois linkki joka vahvistaa tätä mitä olen aina kuullut sanottavan. "vie se tyhjä pullo keräykseen siitä tulee jollekin lapselle villatakki"
http://bibblansvarar.se/sv/svar/vad-ar-fleecetrojor-gjorda-av
Hyvin parturoitu Hirven-nahka.
H.hunksz kirjoitti:
Tästä se lähtee.
Niin että luu paistaa kohta.
https://www.youtube.com/watch?v=E-CLEr9-9EA
H.Huom!
Ei muovisia työ-kaluja.
H.hunksz
Näinköhän kotimaisen hirven nahalla on mitään käyttöä.
Se kun on täynnä hirvikärpäsen tekemiä reikiä, noin miljoona toukkaa/hirvi.
Meinaatko pistää fleece-tehtaan pystyyn.
Tälleen esim.
https://www.youtube.com/watch?v=zyF9MxlcItw
Aika pitkä prosessi.- FleeceJAfleece
Kaikki fleecekankaat eivät ole samanlaisia. Meiltä saat pehmeitä fleecekankaita erilaisissa laaduissa metritavarana. Tunnettu ja suosittu lämpimissä vaatteissa on antipilling-fleece, lapsesi nimittävät sitä ehkä myös ihanan pehmeäksi fleeceksi. Puuvillafleece on fleecen luonnollinen variantti, sillä se koostuu 80 %:sesti puuvillasta ja on siten ihanteellinen laatu vauvojen ja lasten herkälle iholle. Voit käyttää sitä hyvin myös vauvan peittoon. Näiden fleecelaatujen lisäksi löydät meiltä myös funktionaalisia kankaita, kuten microfleeceä ja polarfleeceä
- asko775s
Miatä noista saisi pehmeimmän patjan itselleen, n. 15 cm paksun alusen?
asko775s kirjoitti:
Miatä noista saisi pehmeimmän patjan itselleen, n. 15 cm paksun alusen?
Useanpi Hirvi.
H.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1674949Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621565- 121519
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211411Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91153Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.951037Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit40967Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249298925- 151824
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279747