Mistä saa edullisemmin aurinkopaneeleita jotka voi kytkeä suoraan 240acv ?
paneeleita tarvin 240acv verran
paneeleita tarvin 240acv verran
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei jumalauta mikä kysymys
Ei mistään.
kysy antero rantaselta, se on erikoistunut kaupustelemaan paneeleita sellaisille jotka eivät ymmärrä asiasta mitään. antero myy sulle paneelit jotka maksavat murto-osan muihin verrattuna ja tuottavat moninkertaisesti enemmän kuin mitkään muut
Jep, Anteron laitteiden suorituskyky on aivan omaa luokkaansa. Miinuspuolelle menee että se kuuluisa Anteron tekninen puhelintuki vastaa vain siihen asti kunnes totuus todellisista tuotoista alkaa paljastua... Sen jälkeen on sitte hiljaisempaa, paitsi netissä toki uusien hyväuskoisten jallitus jatkuu entiseen malliin.
Tänään oli upea aurinkoinen päivä ja sähköä tuli yhdellä 260w paneelilla 154Wh olispa 500 paneelia niin olis koko talon saanut lämmitettyä aurinkopaneeleilla.
Kyllä sinun pitää nyt laittaa ne viissataa paneelia ja saat ilmaista aurinkoenergiaa !!!
Mitenkäs se menikään, "tehoa TODELLAKIN piisaa" ja "MAHTAVAT tuotot" jne.
Paneleista suoraan AC sähköksi muuttamiseen tarvitset ns. mikroinvertterin. Paneelit tuotavat itsessään aina DC:tä. Mikroinvertterit maksavat kuitenkin satasia ja jos on useampi paneeli, niin kalliiksi käy. Helpommalla pääsee, jos hankkii erillisen invertterin ja kytkee sen joko verkkoon (on-grid invertteri) tai suoraan kulutuslaitteeseen (off-grid invertteri). Tietoa aurinkosähköstä löydät vaikkapa www.solarsynergia.com sivustosta.