Ilmestystä ja sieltä kohtaa 19.luku, Taivaallinen joukko ylistää Jumalaa, kun Babylon on kukistunut ja Karitsan häät ovat tulleet. Suosittelen luettavaksi tämän 19. Luvun, mutta kokonaisuudessaan Ilmestyskirja eli Johanneksen Ilmestys on todella mielenkiintoinen.
Jumalan sanaa on hyvä lukea. Jumalan rakkaus on suurta.
Jumalan sanaa on hyvä lukea. Jumalan rakkaus on suurta.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Olen sen 2-3 kertaa lukenut ja mielenkiintoinen on. Olen myös aina ihmetellyt, että katsooko maailman saatanallinen johto toimintaohjeensa sieltä vai miksi maailman tapahtumat menevät sen mukaan. Ihmisen luku on jo ainakin pari vuosikymmentä ollut valmis, Pedon lukukin. Se Pedon merkki tullan jo piankin panemaan RFID-mikrosirulla tai tatuoimaan sinuun. Siinä on vain se ihmisen lukusi. Ison Veljen tietokone hoitaa asiasi, kunhan tunnistaudut sille ihmisen luvullasi. Olen kolmesti testannut Ihmisen luvuntoimintaa ja se toimii!
Kauan ihmettelin, miten nämä Lusiferin joukot aikovat välttyä Ilmestyskirjassa kerrotulta tuholtaan. Kun en keksinyt, kysyin neuvoa ylhäältä. Se muuten toimii! Vastaukseksi sain, etteivät he yritäkään välttyä koska se on turhaa. He vain haluavat viedä mukanaan niin monta ihmissielua kuin mahdollista.
Lue sinäkin se Ilmestyskirja ja vertaa, missä kohtaa olemme menossa ja mitä tulee seuraavaksi. Amerikan presidentinvaalikin saattaa liittyä tiukasti tähän.
Ihmettelen tapahtumia ja yllättävän Paavin Ruotsin verailun antia.
Tuntuu kuin nyt olisi liikahtanut enemmän kuin juuri koskaan kristikunnassa.
Hyvän suuntaan. Toki tämäkin on kuin lapsen konttausta kun aikuinen juoksee
maratoninkin..hmm.
Johanneksen ilmestys lienee samaa