Pitkät ja loputtomat riitakirjoitukset takaavat rahan loppumisen.
Hetki vielä ja mainostulot 70 palstan osalta loppuvat.
Kohta rahat loppuvat
6
61
Vastaukset
- tuulanteituu
Tällä kertaa ei monta ikävää ketjua näy olevan
Miksi taas muistutat?? - Kurasaapas
Ota joskus valoisampia ajatuksia käsittelyyn, ja 1 tai 2 x päivässä lenkki korttelin ympäri se ei ole paljon mutta jostain on aloitettava.
Ulkona näet kauemmas kuin sisätiloissa, saat raikasta talvi-ilmaa hengitettäväksesi ja lunta potkittavaksesi kokeile jollet usko, saat arkesi raiteilleen ja uusia aiheita aloituksiisi.
Olet taitava ''kynänpari'' älä tuhlaa turhuuteen kykyjäsi, hyvää sulle toivon.
Pientä liikettä jo pukeutumisessa ja tintit laulelee ohikulkijoille jos ei vielä mutta kevätpuolella kyllä. - hämeen_hiras
Monelle ainoa mahdollisuus riidellä avautuu tällä palstalla. Miksei sitä käyttäisi hyväksi?
- nakkilan_nopja
Kaikki eivät ole keskustelukyvyttömiä tai asiattomia
- reppuriika
Raamattu sanoo että hyvä mieli on kuin ainaiset pidot.
Sananl. 15:15 - Kurjalle ovat pahoja kaikki päivät, mutta hyvä mieli on kuin alituiset pidot. ...
Ei elämä herkkua, jos aina mielessä on riitasointu.- mennen_tulle
Entä jos paha mieli on muiden aiheuttama?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1331363
- 1011054
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89954Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede25947Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat308832- 99803
- 37683
- 109656
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.56648Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet140603