Uutta tietoa mm. Kempeleen kirkon tulevaisuuden

visiosta. Uutta tietoa!

Kirkko on roskaa. Tyhmää kouluttaa yliopistossa ilmanaikasia joighaajia. Kuka tahansa osaisi ilman koulutusta joikhata vastaavasti.
Lähihoitajat voisi ihan hyvin hoitaa myös seurakuntien tehtävät. Ja kiinteistöfirmat hautajaiset ja rakennusten museointipalvelut.

Siunauksella

Kes
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Avauksessakin paljon asiaa, mutta tässä on oulunsalolaista taidetta. Upeaa...

Saara Aallon unelmat X Factorin jälkeen käymässä toteen: ”En jää tyhjän päälle”
Saara Aalto esiintymässä X Factorissa.
Saara Aalto esiintymässä X Factorissa. (KUVA: Syco / Thames / Dymond)
Julkaistu: 7.11. 13:43
Jaa4Twiittaa
X FACTOR UK Suomalaislaulaja on tehnyt managerisopimuksen lontoolaisen manageritoimiston kanssa.
Saara Aallon kohtaloa Britannian X Factorissa sai sunnuntai-iltana jännittää aivan viime metreille asti. Lauantain erikoinen japanilaistyylinen esitys ei tuonut hänelle tarpeeksi yleisöääniä ja suoraa jatkopaikkaa, vaan hän joutui esittämään uuden kappaleen vakuuttaakseen tuomarit.

– Jollain tavalla arvasin, että noin käy. Minulla on aika vahva intuitio, eli aistin asioita. Puolisoni Merikin aavisteli, että minä ja Four of Diamonds ollaan siinä pohjakakkosessa, ja niin kävi, kertoo Aalto Ilta-Sanomille maanantaiaamun valjetessa.

Sing offiksi kutsutussa tilanteessa Aalto esitti herkän tulkinnan Jessie J:n kappaleesta Who you are, jolla hän sai tuomarit puolelleen. Nicole Scherzinger sanoi laulun koskettaneen häntä henkilökohtaisesti.

– Olin ihan rauhallinen siinä tilanteessa, vaikkei se kivaa olekaan. Tykkäsin biisistäni tosi paljon ja nautin esiintymisestä, kertasi Aalto.

Tavoitteet toteutumassa

Laulajaa ei enää huoleta kuinka hänen käy X Factorissa, vaan kaikki tästä eteenpäin on vain plussaa. Aalto kertoo myös tehneensä Lontoossa managerisopimuksen, mutta ei halua tässä vaiheessa vielä puhua asiasta enempää.

– On kiva, että täällä on tiimi sitten valmiina, että en jää tyhjän päälle. Ja helmikuussa alkaa X Factor kiertue. On tosi ihana päästä esittämään ja esiintymään niin, ettei tarvitse pelätä tippumista, kun tässä on aina se alitajuinen pelko. Sitten saa vain nauttia. Siitä tulee varmaan ihan sairaan siistiä, iloitsi Aalto.

Aallon puoliso Meri Sopanen vahvistaa, että Aalto on tehnyt sopimuksen monialaisen Roar Global -manageritoimiston kanssa, jonka listoilla on esimerkiksi laulajat Pixie Lott ja viime vuoden X Factorin voittaja Louisa Johnson.

Aiemmassa haastattelussa live-lähetysten alkaessa Aalto kertoi tavoitteekseen kasata ympärilleen tiimi, joka auttaa häntä urallaan eteenpäin, jotta hän voi esittää omaa musiikkiaan ympäri maailmaa. Sopimus manageritoimiston kanssa on askel kohti tätä unelmaa.

Äänestä
  • Kesi nyt saman hupun alla kahdestaan tämän Saara Aallon kanssa? Mukavampaahan siellä olisi kuin täällä palstalla.

    Äänestä

Mukava kuulla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LakeudenHelluntailainen kirjoitti:

visiosta. Uutta tietoa!

Kirkko on roskaa. Tyhmää kouluttaa yliopistossa ilmanaikasia joighaajia. Kuka tahansa osaisi ilman koulutusta joikhata vastaavasti.
Lähihoitajat voisi ihan hyvin hoitaa myös seurakuntien tehtävät. Ja kiinteistöfirmat hautajaiset ja rakennusten museointipalvelut.

Siunauksella

Kes

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu