Posti ryöstää laillisesti!

Aikamoista rahastusta postilaatikon 10 m pakkosiirrosta, eli 138 € vuodessa. Monopolit ovat täysin perseestä.
453
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Meillä oli postilaatikko tontin rajalla 5 m tiestä. Posti vaati siirtämään laatikkoa pihaan päin viisi mertriä , jolla ei ole olut mitään käytönnön merkitystä postin jakelun suhteen. Lasku myös 138 euroa vuodessa!!!

Äänestä

Karpo on kuollut. Voi meitä raukkoja.

Äänestä

Ilmaista postinjakelua ei ole. Jos on varaa tilata Postinen on myös varaa maksaa siitä ilosta koituva pieni maksu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Veikkosetä kirjoitti:

Aikamoista rahastusta postilaatikon 10 m pakkosiirrosta, eli 138 € vuodessa. Monopolit ovat täysin perseestä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu