Jos ostan Saabin...

lupaan kehittää ja uudistaa jatkuvasti Saab-mallistoa. Ikarus tulee siirtymään osaksi Saabia.
2144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suomessa Saabin sloganiksi tulee "Saabilla menee hyvin" ja Saabeja valmistetaan Belgiassa, Kiinassa, Ruotsissa ja Suomessa. Fordin entistä Belgian tehdasta kaavailen Saabin Belgian tuotantolaitokseksi. Sehän sijaitsee Genkissä... kun Volvon Belgian tuotantolaitos sijaitsee Gentissä?

Äänestä

Saabeja paalataan Belgiassa, Kiinassa, Ruotsissa ja Suomessa. Fordin entistä Belgian tehdasta kaavailen Saabin Belgian paalaamoksi. Sehän sijaitsee Genkissä... kun Volvon Belgian tuotantolaitos sijaitsee Gentissä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


haluanostaasaabin kirjoitti:

lupaan kehittää ja uudistaa jatkuvasti Saab-mallistoa. Ikarus tulee siirtymään osaksi Saabia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu