Pitäisi saada selvillä yhden pokemon kortin oikea hinta ? Olen netistä yrittänyt etsiä mutta hinta pyörii 12,000$ - 2$ niin en oikeen nyt tiedä, että mihin noista pitäisi luottaa. Jos joku viisas/asiantuntia osaisi sanoa jonkinlaisen hinta-arvion niin olisi suuri apu, että laitaako edes korttia myyntiin vai pitääkö tallessa.
Pokemon Kortti arvio ?
6
548
Vastaukset
- TurboKarhu
Unohdin laittaa itse kortin tuohon... Mutta kortti on "Machamp" 8/102 Holo card base set 1999 Wizards. Tismalleen sama kortti kun tässä linkissä http://www.ebay.com/itm/Pokemon-1st-Edition-MACHAMP-8-102-Holo-Card-base-set-1999-2000-wizards-/141465741016
- uteliasuunovaa
Onko nuo pokemonkortit muka jotenki erikoisia arvoltaan? Meillä on niitä vaikka kuinka paljon, kun muksut niitä keräili silloin ku oli karmea keräilyaalto menossa. Telkkaristaki tuli silloin Pokemoneja ja silloin myytiin myös näitä Pokemonpalloja.
- Tähänhintaanmyön
Noin 0,30 euroa/kpl.
- Eikannatta
No sen verran itse tiedän, että useimmat holo kortit ovat 5 - 100 euroon, eikä tarvitse olla hirveän ainutlaatuinen. Esimerkiksi omistan "Ho-Oh - 149/144 Holo" niin arvo on 60 - 200e. Mutta en osaa laittaa hintaa millekkään muulle kortille, koska hinnat ovat 12,000$ - 2$, mutta jos teillä löytyy paljon kortteja niin kannattaa katsoa niiden arvo.
Kirjottaa vaan google pokemonin nimen ja tuon numerokoodin oikeasta alakulmasta (esim. 47/144).
Ja tuosta oli jotain apua, että ei tarvitse avain kaikkia kortteja googlettaa.
http://www.wikihow.com/Value-Your-Pokemon-Cards - Pokemon-Tietäjä
Pokemon Base Unlimited #8/102 Holo Machamp kortin hinta-arvio noin 4€ - 5€ ja 1st Edition versiona 8€ - 10€.
Nuo satasten ja tuhansien dollarien hintapyynnit ko kortista ovat ihan hatusta vedettyjä hintoja. - roopevankka
Minäpää sannoisin et ne 1200000 tai jottai sinnepäi on parhait kosk ne oj halpeiB) t roopevankka
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1546846MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny666032Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884589NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074549Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1694344Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941700- 4031621
- 821409
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a311387Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?441200