Pokemon Kortti arvio ?

TurboKarhu

Pitäisi saada selvillä yhden pokemon kortin oikea hinta ? Olen netistä yrittänyt etsiä mutta hinta pyörii 12,000$ - 2$ niin en oikeen nyt tiedä, että mihin noista pitäisi luottaa. Jos joku viisas/asiantuntia osaisi sanoa jonkinlaisen hinta-arvion niin olisi suuri apu, että laitaako edes korttia myyntiin vai pitääkö tallessa.

6

562

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TurboKarhu
    • uteliasuunovaa

      Onko nuo pokemonkortit muka jotenki erikoisia arvoltaan? Meillä on niitä vaikka kuinka paljon, kun muksut niitä keräili silloin ku oli karmea keräilyaalto menossa. Telkkaristaki tuli silloin Pokemoneja ja silloin myytiin myös näitä Pokemonpalloja.

    • Tähänhintaanmyön

      Noin 0,30 euroa/kpl.

    • Eikannatta

      No sen verran itse tiedän, että useimmat holo kortit ovat 5 - 100 euroon, eikä tarvitse olla hirveän ainutlaatuinen. Esimerkiksi omistan "Ho-Oh - 149/144 Holo" niin arvo on 60 - 200e. Mutta en osaa laittaa hintaa millekkään muulle kortille, koska hinnat ovat 12,000$ - 2$, mutta jos teillä löytyy paljon kortteja niin kannattaa katsoa niiden arvo.
      Kirjottaa vaan google pokemonin nimen ja tuon numerokoodin oikeasta alakulmasta (esim. 47/144).

      Ja tuosta oli jotain apua, että ei tarvitse avain kaikkia kortteja googlettaa.

      http://www.wikihow.com/Value-Your-Pokemon-Cards

    • Pokemon-Tietäjä

      Pokemon Base Unlimited #8/102 Holo Machamp kortin hinta-arvio noin 4€ - 5€ ja 1st Edition versiona 8€ - 10€.
      Nuo satasten ja tuhansien dollarien hintapyynnit ko kortista ovat ihan hatusta vedettyjä hintoja.

    • roopevankka

      Minäpää sannoisin et ne 1200000 tai jottai sinnepäi on parhait kosk ne oj halpeiB) t roopevankka

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      182
      4206
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      91
      2757
    3. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      135
      2248
    4. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      81
      2218
    5. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      11
      2063
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      2031
    7. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      30
      1997
    8. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      20
      1816
    9. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      125
      1813
    10. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      84
      1813
    Aihe