Kuinkas menee pakolaisten kanssa, Brändö ja muut?

PettynytBrändö

On se uskomatonta, että esim. Brändö tulee tänne mantereen puolelle houkuttelemaan uusia asukkaista, mutta samaan aikaan tuo kuntaan pakolaisia tai siis "pakolaisia".

Eipä ole kuultu mitään siitä Brändön "pakolaisperheestä"? Tuliko edes perille, ja oliko edes joku "perheestä" vailla partaa?

3

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SitäSaaKunOnTilattu

      Joukkoraiskaus Ahvenanmaan laivalla!
      Ahvenanmaan poliisi sai ilmoituksen joukkoraiskauksesta lauantaiaamuna, 5. marraskuuta.

      Ahvenanmaalle saapuu monikulttuurisuutta ruotsista ja feministeilla on ilonpäivät.

      Ihmettelyä herättää sekin miksi rikolliset päästetään vapaaksi eikö raiskaukset olekkaan enää mitään rikollista ?

      Ajatelkaa feministit sitä uhriksi joutunutta nuorta tyttöä herättääkö se teissä mitään tunteita?

    • SatuJokaPäättyyHuonosti

      “Epäillyt otettiin kiinni täällä Mariehamnissa. Kaikkia kuulusteltiin ja heidät vapautettiin”," kerto poliisin tutkinnasta komisario Rasmus Friman Fria Tiderille, joka selvitti asiaa."

      Onko laivamatkailu enää turvallista siinä kysymys ja milloin näitä syyllisiä oikeasti rankaistaan? Onko kyseessä vain pelkkä puhallus ja nämä rikolliset jatkavat tekosiaan ilman pelkoa kiinni joutumisesta?

      Tieto raiskauksista lisää pelkoa ja samalla se tuo esille sen valitettavan epkohdan ettei rikollisia en rankaista.

    • RikastuttajatAsialla

      Tuleeko kellekkään mieleen semmoista että Ahvenanmaalaisista löytyisi kuusimiestä jotka raiskaisivat jonkun naisen laivareissullaan?

      Olisipa ihmeellistä jos kuusi suomalaista miestä päättäisi tehdä joukkoraiskauksen kimpassa.

      Jospa nämä ruotsalaiset ovatkin niitä uusruotsalaisia kulttuurintuojia ja rikastuttajia joita suomeenkin tuli ruotsista röyhkeästi yli 32 000 miekkosta?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      435
      3094
    2. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      80
      2365
    3. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      116
      1868
    4. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      194
      1557
    5. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      27
      1513
    6. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      77
      1512
    7. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1465
    8. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      20
      1378
    9. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      41
      1361
    10. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      80
      1317
    Aihe