Miksi mikään media ei ole raportoinut Helsingin juna-asemalla viikonloppuna tapahtuneesta mielenosoituksesta? Siitä pyörii netissä videoita, joiden perusteella ei ollut kyse kovinkaan pienestä tapahtumasta eikä välikohtauksiltakaan ole ilmeisesti vältytty. Miksi siis hiljaisuus?
Miksi hiljaisuus
7
120
Vastaukset
- KulttuuriaSeOliVain
Sipilällä oli pökäle jo housuissa ja siksi media oli hiljaa Sipilän lapsista.
- totuus_valtamediasta
Mamutusmedia salaa ja sensuroi mamujen törkeyksiä ja rikoksia.
- mnnnnbbbgv
muslimien maailmanvalloituksesta ei saa puhua ,koska se ruokkisi kantaväestön puolustustahtoa.......ennen talvisotaakin suomalaisia yritettiin tyynnytellä -kunnes herättiin piippalakkeihin talojen nurkilla ja taas se maksettiin ja maksetaan suomalaisen miehen VERELLÄ,jotta kansamme saa asua turvassa.
- taasaunan
vihervasemmisto on miehittänyt median ,paitsi mv uutiset. hyväksymällä homoliitot ,islamin ym ym epänormaalin -saadaan suomalaisuus tapettua....sauna kannattas kieltää.
- Sana.Vapaudeton
Mitä totalitäärismmäksi pyritään , sitä vaarallisemmaksi käyvät yksityisten kansalaisten mielipiteet ja mielenilmaisut. Sanan ja ilmaisunvapautta ei ole missään on vain erilaisia keinoja sen rajoittamiseen. Hienovaraisesti hoidettu rajoittaminen on keino joka täyttää keskustelut näennäisasioilla . Törkein on nähtävissä siellä jossa mielipiteensä ilmaiseminen johtaa rikossyytteeseen. Silloin kun on vain yksi totuus ollaan erään T llä alkavan valtion tiellä. Toki eihän tuo valtio ole ainoa katselu ympäristöön kyllä kannattaa. Mutta vapautuksenhan voi ostaa monella tavalla kuten historia näyttää ?
- Pdihvvuhvh
SOROS ja hänen takana olevat muut maailman sekaisin haluavat miljonäärit rahoittaa ja yllyttää mielenosoittajia Usassa ja muissa maissa järjestöjensä kautta. Ukrainan mielenosoittajille maksettiin. Muslimi tulva kehitysmaista Eurooppaan rettelöimään on heidän tekojaan. Rikollisjärjestöt rahastavat. Päämääränä sekasorto ja täydellinen valta kaikkialla näille lähi idästä lähteneille Usassa ja Euroopassa asuville valkoisia kristittyjä vihaaville miljonääreille ja monikansallisten suuryritysten omistajille,joiden toiveita lahjotut poliitikot toteuttavat kuten Clinton. Media myös toistelee heidän tahtoaan kaikkialla. Maailman valtaa pitävien pankkiirien tarkoitus on tuhota kansalliset valtiot Euroopassa. EU eliitti on tuhoamassa eurooppalaisia skupuuttoon kaikin tavoin harha aatteilla.
Usassa vain vähemmistöjen asiaa ajava Clinton hävisi vaalit.
Suomessa näkyy sama asia poliitikoille ja Medialle on tärkentä edistää maahantunkijoiden asioita ja halvksia pilkata suomalaisia. Aika sairasta käytöstä vai mitä?
Kansanedustajat ja hallitus on valittu pitämään huolta suomalaisista mutta mitä he tekevätkään! Kumartelevat harha aatteita,EU,Yk yms sorto ja mafiakärjestöjä. - että.näin
Tätäkö tarkoitit?
http://mvlehti.net/2016/11/06/muslimit-rahinoivat-helsingissa-5-11-ihanaa-monikulttuurista-rikkautta/
Tämähän on vaan sitä rikkautta ja unelmaa...
Vai onko vielä parempaakin tiedossa?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 712973
- 462574
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322235- 792138
- 951956
- 321712
- 121536
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171487Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?271302Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil201222