Kävipä vähän vanhanaikaisesti. Olin ollut kirjeenvaihdossa viehättävän thai tytön tai ei enää mikään tyttönen 38 v. Palstalle hän oli laittanut profiilikuviansa useamman ja häneen ei voinut olla ihastumatta. Sitten tuli viimein se hetki että sain järjestettyä matkan Bangokkin ja etukäteen oli sovittu treffit varaamaani hotellin . Oli sovittu tietyt merkit mistä tunnistaisin hänet varmasti.Ja voi taivas ku tunnistin tämän "viehättävän " neitokaisen ". Hänen kuvansa ilmeisesti oli palstalla jäänyt päivittämättä, paikalla odotti n. 60-70 vuotias neitokainen.Näistä treffeistä ei kehittynyt romanssia koska emmme tavanneetkaan jostain syystä sen lähemmin. Onneksi Thaimaa on tuhansien mahdollisuuksien maa eikä reissu mennyt hukkaan. Mitä tästä opimme , kaikki ei ole kultaa mikä kiiltää. kannattaa suhtautua näihin sivuihin tietyllä varauksella.
ThaiCupid morsian
13
2182
Vastaukset
- dateinasia
Huono tuuri sinulla käynyt. Ilmeisesti sulla jäänyt kirjeenvaihto aika vähäiseksi koska kyllä ne feikit, kusettajat ja rahanpyytäjät yleensä selviää nopeasti kun niide kanssa vaan jaksaa jutella pidempään whatsapp, line tai Skypen välityksellä. Itsellä ainakin kaikki reilu kymmenen deittiä Thaimaassa ja Filippiineillä ollu juuri sitä mitä deitti profiili näyttää.
- TaasTrolleja
Et sitten keskustellut skypeä tai Lineä käyttämällä videopuheluita. Ovat jopa ilmaisia. Kyllä niillä thai-tytöillä älypuhelimet on.
- CupidStupid
Mä kyllä kans epäilen hiukka tota alkuperäistä juttua. Mikä idea on kusettaa ikää noin pahasti kun tietää siitä jäävän kiinni ja on suuri mahdollisuus että äijä poistuu paikalta samantien. Tietty jos juttuun on alunperinkin jo liittynyt vain yöseuran haku ja rahaa on lähetelty etukäteen Thaimaahan.
- SieltäDaaminLöytänyt
Ei yksikään thai cupidin tyttö rahaa ole pyytänyt lähettämään.
Onhan niiden tyttöjen joukossa sellaisia jotka hakevat seksi seuraa mutta silloinkin raha vaihtaa omistajaa vasta touhujen jälkeen.
Monet deitti palstojen tytöistä kuitenkin tekevät ihan normaalia työtä jotka etsivät tosissaan kumppania ei sponsoria.
- Cupidman
Vahingosta viisastuu jos on viisastuakseen. Olen ollut nyt pari kuukautta Skypen välityksellä yhteyksissä viehättävään thai tyttöön ja ainakaan nyt ei kuvan perusteella tule samanlaista pettymystä kuin edellisellä kerralla. Joulukuu näyttää sitten kehittyykö juttu sen pitemmälle.
- ThainAviomies
Onnea sinulle.
Onhan suomessakin deittipalstoja suomi-suomi jne. ei suomi-thai sen kummempi ole ja onhan tuo välimatkakin sen verran pitkä, että skype ihan jees.
Jätä omaan arvoonsa idioottien jatkuvat huoranäkemykset ja rakenna elämäsi haluamallasi tavalla, kuten minäkin olen tehnyt. - Thainaviomiesmyös
ThainAviomies kirjoitti:
Onnea sinulle.
Onhan suomessakin deittipalstoja suomi-suomi jne. ei suomi-thai sen kummempi ole ja onhan tuo välimatkakin sen verran pitkä, että skype ihan jees.
Jätä omaan arvoonsa idioottien jatkuvat huoranäkemykset ja rakenna elämäsi haluamallasi tavalla, kuten minäkin olen tehnyt.Itse tapasin Thai Ladyn ensi kerra Thaicupid palstalla. Aikamme keskusteltiin Skypessä. Sitten matkustin Thaimaahan häntä tapaamaan. Vietimme ikimuistoisen kuukauden loman yhdessä. Viime talvena kutsuin hänet luokseni Suomeen. Pakkasta oli reilut 20 astetta kun hän ensi kertaa tuli luokseni kolmeksi kuukaudeksi. Viime kesänä matkustin hänen luokseen ja tällä matkalla kävimme yhdessä Bangkokin viisumikeskuksessa jättämässä viisumihakemuksen Suomeen.
Hänen tultua luokseni laitoimme paperit kuntoon ja Maistraatti tutki onko esteitä avioliitollemme ja koska ei esteitä löytynyt niimpä menimme naimisiin. Teimme muuten avioehdon, joka vahvistettiin maistraatissa.
Onnea vaan seurustelullesi ja lykkyä tykö. - soinismiko
Thainaviomiesmyös kirjoitti:
Itse tapasin Thai Ladyn ensi kerra Thaicupid palstalla. Aikamme keskusteltiin Skypessä. Sitten matkustin Thaimaahan häntä tapaamaan. Vietimme ikimuistoisen kuukauden loman yhdessä. Viime talvena kutsuin hänet luokseni Suomeen. Pakkasta oli reilut 20 astetta kun hän ensi kertaa tuli luokseni kolmeksi kuukaudeksi. Viime kesänä matkustin hänen luokseen ja tällä matkalla kävimme yhdessä Bangkokin viisumikeskuksessa jättämässä viisumihakemuksen Suomeen.
Hänen tultua luokseni laitoimme paperit kuntoon ja Maistraatti tutki onko esteitä avioliitollemme ja koska ei esteitä löytynyt niimpä menimme naimisiin. Teimme muuten avioehdon, joka vahvistettiin maistraatissa.
Onnea vaan seurustelullesi ja lykkyä tykö.Minulla lähes vastaavanlainen kokemus paitsi että Thai ystäväni ei saanutkaan viisumia vasta kuin neljännellä yrittämällä.
Viisumin epäämisen syyksi mainittiin suurlähetystön epäluottamus minua kohtaan?!!
Kyllä ovat minun veromarkat aina valtiolle kelvanneet ja rehellisessä työssä aina ollut.
- Farangkää
Mulla kanssa kotosalla 66 vuotias tytteli.....vielä käypää tavaraa....juuri jäi eläkkeelle :-*
- ettätäänaurattaa
Vähänkö oli hyvä vitsi. Kun rahtaatte muutenkin niitä pilluliisojanne taikuista Suomeen, varokaa vaan, ei ne teistä erikoisemmin pidä ja iskee heti paremman kun näkevät. Vaikka eihän se mikään häviö ole.
- ettätäänaurattaa
Olen kyllä katkera, tapasin Alanyassa Turkkilaisen komistuksen. Muutti luokseni ja reilun kahden viikon jälkeen löysi nuoremman ja jätti minut. Katkeruuteni peitän muille nauramisella.
- buahhahahahha
Otan osaa. Taikulla taas ei ole valinnan varaa, kouluja käymätön ja sivistymätön vinosilmä ei enää tänä päivänä Suomesta töitä saa ! Täytyy mennä taas sinne hieromalaitokseen "töihin". Ja löytää rikkaampi ukko.
- Farangkää
buahhahahahha kirjoitti:
Otan osaa. Taikulla taas ei ole valinnan varaa, kouluja käymätön ja sivistymätön vinosilmä ei enää tänä päivänä Suomesta töitä saa ! Täytyy mennä taas sinne hieromalaitokseen "töihin". Ja löytää rikkaampi ukko.
Noh, mun taikku viimeiset 30 vuotta tehtaalla töissä, sitä ennen ompelijana.- Kyll meittien ny eläkkeellä kelpaa :D Suomess kin on varaa välillä käydä elvistelemässä :D
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1281488- 371401
- 671215
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa541149- 69994
Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?
Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi254954Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei193934- 73911
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää15823Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta
Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps106818