Miten pitkään menee Turun juna-asemalta Lentokentälle, meneekö julkisia ja paljonko taksimaksaa tälle matkalle. En oo meinaan ikinä Turussa käynny.Riittääkö jos juna saapuu aikataulussaan , niin 1h45min siirtymiseen kentälle, entäs paluu lennolla on vain 45 min aikaa tulla koneelta junaan?
Turun kentältä juna-asemalle
reppuselässäreissaaja
12829
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kentälle ajaa bussilinja numero 1. Juna-asemalta voit joko kävellä linja-autoasemalle ratapihankatua linja-autoasemalle jonka takaa Aninkaistenkatua ykkönen ajaa kentälle tai nouset juna-aseman edessä bussiin, ajat kauppatorille ja nouset siellä ykköseen. Aikaa saa varata yhteensä 30-45 min, bussit kulkevat useita kertoja tunnissa.
Taksilla matka maksanee jotain 20-25 €, jos ei ole ratapihankadulla ruuhkaa kestää n. 10 min. Ruuhkassa tuplasti kauemmin.