Tokmannin vessa haisee ! ei taida asiakkaat kaun tulla tuohon hajuuläävään...
Tokmannin wc
HyiHelvetti
25615
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Jotkut liikkeet ovat huomaavaisesti laittaneet asiakkaille odotustiloja. Esim. Palin odottajat joutuvat istumaan pullonpalautusautomaatin vieressä hirveässä hajussa ja vedossa. Mihin hävisi kahvio Tokmannilta, ahneuteenko ?
Tämä onkin hyvä kysymys, johon emme tosin tule saamaan vastausta.
Pyhäjärvisten supermarket saa kohta asiakas kadon...
Minä en käy kotona vessassa niin säästyy vettä ja paperia
Iäkkäät ihmiset joutuvat joskus odottelemaan kyytiä. Ei siinä ole kyse säästämisestä. S-Marketissa on fiksut tilat ja siisti vessa.
Kyllä kyse on säästämisestä,monet varastavat laukkuunsa vessapaperia,olen pannut merkille sen
Missä kunnossa sun WC on,ja ihmisistä se on kiinni mihin kuntoon huusin jättää,mutta kun ei oma,niin kustaan ja paskotaan miten tahansa,paperit varastetaan tai heitetään pyttyyn ja sit kirjotellaan että on jossain paskamaki huonossa kunnossa. Ei kaikkialla voi aina nuohota,ja VR.n junien WC.t on mun mielestä ala arvoisessa kunnossa ja on aina olleet, mutta jos Tokmannin huusi haisee mee Stokmannille siellä huusi haisee rahahalle ja Chanellille,tai oo kotona pyttyä kiillottamassa.
Minä yleensä menen Tokmannille ostoksille,en suinkaan paskalle.
Luomuhuuhailijat taitavat luulla, että luomupaskakin tuoksuu hajuvedelle, kun ei ole myrkyillä kyllästetty.
Älä heittäydy typeräksi ! Jokin siisti paikka pitää olla istua hetki. Vanhoilla myös on useammin käytävä vessassa. Kyllä ne on keskustan vessat (maksulliset) paskapäänuorison jäljiltä maanantaisin täynnä sotkua. Tuskin ne paperia varastavat vaan ovat vain paskapäitä.
Jokin säädyllinen odotustila pitäisi olla. Vanhoilla ihmisillä voi olla erilaiset tarpeet. Vanhojenkin raha kelpaa, vai kuinka ?
Olen huomannut varkaita muuallakin ja ovat juuri vanhuksia
Tästä nousee varmaan juttu iltapäivälehtiin. Tokmannin suurin huoli: Vanhukset varastavat vajaat vessapaperirullat vessasta !
Ajatella, vielä viikonloppuisin kulkevat öisin siellä sotkemassa. Hirvittäviä nuo varkaudet joita vanhukset tekevät. Ei siis kannata laittaa mitään asiakaspalvelutiloja. S-marketin pitää poistaa pöydät ja tuolit myös, koululaiset ulos siinä ohessa.
Järjestöjen ja Seurakunnan kautta annamme apua toisille vähävaraisille. Ilkeättekin syyttää varkaiksi.
No helvetti! Paska haisee tuli se vaikka presidentin linnassa. Pitäis olla selvää kaikille. Kauppoihin ei vaan tarvii mennä paskalle.
Entäs jos pissattaa ? Jotkut iäkkäiden lääkkeet aiheuttavat tarvetta "veden heittoon". Esim. Palikyydillä on 4-5 tuntia pärjättävä kai vaipoissa, vai miten ?
Eipä ole onneks tarvinnut Tokmannin vessassa käydä koskaan, mutta noin vakavana ehdotuksena: Laittakaa jokin nurkkaus odotustilaksi ja tietysti vessakin pitäisi olla. 5 tuntia on pitkä aika semmoisille ihmisille jotka pakosti kyytien vuoksi joutuvat keskustassa pyörimään. Mielellään niin ettei tarvitse seurata ihmisten ostoksia kassojen lähellä. Syyttäisivät uteliaana vahtaamisesta.
Minullakin on joskus lirahtanut housuun kassajonossa
20v aikana säästää aikapitkän pennin
Pitäisköhän lopettaa antaa joululahjat Pelastusarmeijjan, Seurakunnan kautta, samoin järjestöjen pyynnöt ? Voisin tästä lähin lahjoittaa Kiuruveden Tokmannille vessapaperirullia, kutsun Iltasanomat paikalle !
Tokmannille on järjestetty suurkerräys. Suavat kymmeniä pakkauksia vessapaperia.
Iso medietapahtuma tulossa kans. Loppuukohan ininä ?
Tokmannin kahvio oli aikoinaan erinomaisen hyvä. Miksei voisi järjestää samantapaista lepotilaa jossa olisi pari pöytää, tuolit ja ehkä kahviautomaatti (jos kyseinen kauppa on niin konkkakypsä ettei kahvinkeittäjää voi palkata). Olisi edes se Fingerporin "pavuista jauhava kahvinkeitin"...
Itse ainakin nautin ulosteen hajusta, ihan henkilökohtainen mieltymys tosin. Kaikkia ei voi miellyttää.
Yhet puhhuu pyyhepaperista ja paremminnii sen puutteesta. Sinä tykkeet vissii että kakat tippuu lahkeesee. Haju pyssyy aina matkassa.
Nii se kahvio ois hyvä. Ja ystävälliset kassat.
niin se on iisalmessakin sama vika ..kauheassa siivossa wc.ihmiset eivät välitä kun ei ole oma ..tai sitten niillä on kotonakin mökki kuin mennytten maja..hyi kauhia!huom! puhtaus on puoliruokaa