TV kanavat katovat ääni katoaa

Onko_TV_rikki

Mistä voi johtua että runsas viikko sitten TV:n ääni rupesi pätkimään, katoamaan ja sitten myös kuva. Kaikilta kanavilta. Taloyhtiön antenni kuulemma kunnossa, tai ainakaan kukaan muu ei ole valittanut. TV LG digitv. Toimii hetken ihan hyvin, mutta sitten taas ääni katoaa ensin ja sitten kanavat. Töpseli irti seinästä ja hetken päästä toimii taas hetken

2

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onko_virtalähteen_vika

      "LG digitv" ei kerro mitään laitteen mallista eikä iästä, mutta edes tv:n malli auttaisi arvauksessa. Jos tv:llä on ikää useampia vuosia, niin ongelma viittaa virtalähteen vikaan? Oletko kokeillut, miten se käyttäytyy ulkoisella ohjelmalähteellä esim. HDMI:n kautta?

    • Tv-pöllö

      Mun kaverilla on myös LG digi tv ja siintä myös hävisi kanavat 15.11 (antenni talous)
      "No signal" siihen tuli. Uudestaan kanava haku tehtiin , ensin tuli 10 kanavaa näkymään ja toisen kerran tehtiin haku niin enää oli 5 kanavaa jäljellä. Automaattinen haku ei onnistunut joten teimme manuaalisesti. Sitten tuli kaikki kanavat. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      73
      3350
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2594
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      58
      2278
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      96
      2194
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      56
      2108
    6. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      42
      1703
    7. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      43
      1682
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1343
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      148
      1290
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1149
    Aihe