Hellou :) olen uusi akvaario harrastaja ja tahtoisin tietää jonkun HYVÄN ja LUOTETTAVAN nettikaupan josta saisi akvaarioon suht. Edullisia koristeita yms tavaraa. Kovasti olen yrittänyt etsiä, muttei ole löytynyt kauppaa jossa olisi laaja valikoima koristeita.
hyvä nettikauppa
7
167
Vastaukset
- yturtuirtir
Oletko akvaario vai harrastaja?
- hjälpämig
Sulla on varmaan aika tyhjä elämä jos on aikaa korjailla netissä toisten yhdyssana virheitä? 😂 No huvit ne on kullakin. En tuomitse.😯
- tilaapitääolla
Älä missään nimessä hanki akvaarioon koristeita yms muuta romua. Kalat tarvitsevat avointa tilaa. On tutkittu heidän kärsivän jos tila vähissä.
- hjälpamig
Kyllä aattelin hommata ja niitä on jo , mutta nyt olisi hakusessa vähän erikoisemmat ja isommat koristeet:) ! Ei taida olla Suomessa sellaisia mitä etsin. Kauhean vähän akvaarioihin tavaraa ylipäänsä Suomessa:/! Mulla on metrin mittanen akvaario (150l) ,joten tilaa on muutamalle koristeelle ja piilopaikalle kaloille :)! En todellakaan täyteen ole koristeita hommaamassa! Muutamaa hienoa koristetta vain etsin ja joka kaupassa samat (pääkallot,linnat, laivat, kookospähkinän kuoret YMS) !
Joten nyt tarvis tietää oisko mtn hyvää nettikauppaa mistä niitä saisi edes vähän erilaisia!- LemmikkihoitajaAMK
150 allas on aika pieni. Nettikaupoista löydät mitä tahansa ihmisen silmään miellyttävää. Onhan markkinat globaalit ja tavara kulkee viikossa. On hyvä muistaa, että kala on myös eläin ja tunteva sellainen.
Sinuna hankkisin ensin suuremman altaan, keskustelisin akvaarioliikkeessä pinta, parvi -ja pohjakaloista. Hyvä valaistus kalojen ja kasvien kanssa on mahtava yhdistelmä.
150 L altaan jättäisin poikasakvaarioksi ja lähtisin liikkeelle sata litraa ylemmäs. Tori.fi ja muut kaupat suorastaan tyrkyttävät tällä hetkellä ilmaiseksikin altaita.
Haluat varmaan parhaatmahdolliset olosuhteet kaloillesi?
- ajoauto
Ei ole. Myy akvaariosi ja ilmoittaudu autokouluun. Kortin saatuasi hanki auto ja liiku sillä. Nastarenkaat alle. Uudelle kuskille paremmat kuin kitkarenkaat. Netistä voit keväällä katsoa aluvanteita. Niitä on kauniitakin tarjolla. Takalasinritiläkin voisi antaa näköä.
- hjälpamig
Mulla on kyllä jo ajokortti ja autokin 😂! Kiitos kuitenki hyvästä vinkistä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1256659MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny575723Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.854467NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun904345Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1394161Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.841486- 3791368
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a291298- 811287
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?411064