miksi viihtyvyys on 313!

1656
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Tällä palstalla esiintyvä räksyttäminen pilaa kunnan maineen. Paskanpuhujat yrittävät vääntää enemmistön päättämät kunnan parhaaksi tehdyt hyvät päätökset huonoiksi. Onneksi näitä on päättäjissä vähemmistö, vaikka he ääntä käyttämällä yrittävät olla kokoaan isompia.

Äänestä

eihän päättäjät saa s24 palstalla kirjoittaa "suukiinisopimus niin sanoo, kyllä neo tyytymättömät kuntakansalaiset jotka s24 räksyttää, eikä taviskuntakansalaista päättäjät kuunte4le pätkääkään ja jos Ps esittää niin seon jo häväistys, eli päättäjäin päätöksistä raksutetaan muttei turpakiinisopimuksella päättäjät raksuta ..luultavasti, voihan ne sanella että kirjoitappa, kun sanelen, olimitenoli, mutta ei käki-munista ole positiivia juurikaan tullut, the naurajat, jos olisi tyytyneet vain entisen huonoa menoa seuraamaan niin hyvin olisi menhyt, vaan pitipähän kunnianhimossaan ja minä minäpäs minä hengessä saada puumerkki historiaan ruveta sorkkimaan kepillä heikko jäätä..ja uppeluksessa ovat, kun äkkiä kysyy mitä hyvää ovat saaneet aikaan niin ei muuta kuin V-palon hiihtoladun lumetus talvenaikana.

Äänestä

Niin, pässihän ootkin. Vejä välillä henkeä!

Äänestä
  • se kajahtaa johon...

    Äänestä

..eli pisteet po uudelleen valinnaksi, loput risusavottaan..

Äänestä
  • totuuden puhujalle ei "yönsijaa..

    Äänestä

ei täällä räksyttäjät ole pilanneet kärsämäen mainetta maineen on pilanneet kepujohtoinen kunnanhallitus sekä valtuusto joka on hyväksynyt apuryhmien kanssa kaikki kepu rouvien aloitteet yksimielisesti.

Äänestä

Atten ofe3nsiivin avulla käki-päättäjät tuudittui Ruususen uneen peilistä itseään ihaillen, kunnes kansa huomasi, mutta eihän "keisarilla vaatteita ja talvi tulossa, keisari ei usko kuiskeita kansan, kunnes lehdestä lukee.. herrasiunaaja varjele...313"!

Äänestä

Kait sen voi rinnastaa työpaikkakiusaamiseen kun kuntajohdon kävellessä kuntalaisten tahtotilan yli adresseista ja mielenosoituksista huolimatta valtaosa terveyskeskuksen työntekijöistä otti lopputilin.
Löytyy kunnan asiakirjoista miten moni otti lopputilin ja määrät olivat niin suuria etteivät tule enää koskaan toistumaan kärsämäen historian aikana.

Äänestä
  • Hyvä että lähtivät, saatiin parempia tilalle.

    Äänestä

ja kenenkähän eduksi?

Äänestä

"kenenkähän eduksi, Tk-"työntekijät savustettiin, savustettiin bisnesmafian ammatti-lobbareitten lobbauspuheitten ja Puolangan pullakahvein nautinnosta- maksuksi, "the naurajat muuntui muotoon; "the tyhjään naurajat"

Äänestä

em ..seon valitettavaa, että tyhjännaurulle ei voi pitkäänaikaan, kuin vasta v2024 katsoa mitä se tuli maksamaan

Äänestä
  • Mitä maksoi näkyi kunnan sivuilla lähes aloitusvuoden loppuun asti toteutumien julkaisujen muodossa. Loppui kuin seinään kun budjetit alkoi paukkumaan ja sen jälkeen on eletty uutispimennossa.

    Ulkoistettiin säästöjen takia ja ensimmäiselle attendo-vuodelle varattiin budjettiin puolitoista miljoonaa enemmän kuin selänteessä. Kertonee kaiken oleellisen? Edes ulkoistajat eivät uskoneet säästöihin päinvastoin nostivat budjettia ettei heti ensimmäisenä vuonna tule alijäämäinen tulos.

    Äänestä

nou hätä, v2024 seko-sipilän sote on nostannut kustannukset, että käki-sote on Rnro: 1

Äänestä

...mutta+sopimukseen+on+puuksattu+30%+hätävara-nousu,+se+tekee+30+milliä,+mutta+ei+onkelma,+sopimuksen+"kaukonäkemyksen+ennekoivasta+wiisauvesta+johtuen+em+jakaantuu+Maakunnan+Kuntayhtymä-"Selänteen+osakkaille(ilm.+ei+hoopovetisille)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joslinkkieaukeaktsKL kirjoitti:

http://uutiskirje.kauppalehti.fi/go/7775632-1038318-59310638

tämä on käkisten ongelma

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu