aukeekohan toi paikka enään???hyviä hamppareita ikävä.
nelosparkki.
15
1188
Vastaukset
- EiNiinHyviä
Ei!
- kuivalainen1
työkaveri piipahti ostoksilla puoli tuntia ennen paloa ja pani merkille, että hyllyt oli melkeinpä tyhjillään. hyvähän se on varautua jo etukäteen tulipalon varalta, ettei kaikki omaisuus tuhoudu...
- Voivoivoivoivoi
Oikeesti?? Onko se selvinnyt mistä palo alkoi? Joka aamu ajan siitä ohi ja ihmettelen kun ei mitään tapahdu tontilla. Miksei rakenneta uudestaan, eihän se kauaa ehtiny edes olla. Palkit vaan seistä möllöttää.
- hämmästynytheikki
Niin ja nelostien varressa, Etelä-Iissä on mainos , joka mainostaa, jotta nelosparkki auki silloin ja silloin, polttoainetta ja elintarvikkeita......
- Kuivan_kingi
Mitäpä sitä rakentamaan, ei kannata ja tuli hyvät vakuutuskorvaukset.
- Kuiviksestaohitte
Tänä aamuna ainakin oli valot siinä pienessä työmaakopissa. Toivottavasti alkais tapahtumaan jotain!! Oli niin kiva taukopaikka!
- oritamma
kyllä se vielä aukeaa kunhan saavat uudelleen rakentamisen alulle.
- paikallinen
kovin näyttää olevan verkkaista rakentamisen aloitusta,ja asiakkaat jo tottuneet asioimaan muualla.
- KaiSeTuleeJoskus
Iissä on vielä se iso tienvarsimainos...
- Reiska.OikeastiReino
Dannyn jättikokoinen patsas tulee kuulemma tähän. Varma tieto, kahvio ja Danny-krääsää myydään sitten D-putiikissa ja maitoa, kaljaa ja tupakkia.
- DanErikany
Entä saako sieltä postikortteja,
joissa on Erika ja Iso D yhdessä romanttisesti halaillen?
Muuten en mene Danny-parkkiin enää ikinä!!
Danny ja Erika FOREVER!!
- PilkkaLipsanen
Matkamuistoksi voi D-parkista ostaa mm. Danny-tupeen, hiattoman t-paidan jossa kultaketjun kuva kaulan kohdalla ja kaiken huippuna voi ottaa pientä korvausta vastaan selfien aidonäköisen vaha-Dannyn kera!
Perheen tenaville löytyy seikkailuja Puuha-Danny seikkailupuistosta. Siellä Dannyn näköinen Danny-pupu vetää hassunhauskaa puuhakerhoa.
Isälle löytyy tekemistä D-karaokesta jossa soi tauotta "Kuusamoon"-biisi. Kurkkua voi kostuttaa baaritiskillä D-uopposella olutta tahi D-rinkeillä.
DerveDuloa Dutustumaan!- ErikaFani
NIIN, MUTTA SE ERIKA VIKMAN??
Onko D-kaupassa mitään E-tuotteita vai pitääkö ne tilata
E-liikkeestä eli Elannosta?
Erikan rintsikat D-kupilla...... - OlenitsekinErika
Erika Vikman-tuotteita ovat esimerkiksi: e-pillerit, e-resepti, e-kupin rintaliivit ja netissä voit tehdä testin "Oletko E-type, eli Erikan tyyppiä", noin niinku seurustelumielessä.
- RÄP-Ari
Heipä hei! Olen aloitteleva räp-artisti, Räp-Ari. Tässä hieman matskua. Var sä god.
Jouu, mä tangoskabas ykköseksi ylsin,
tosin sitä ennen ylituomarin ka hieman bylsin.
Thaimaassa paistoi sani,
piitsillä pani mua Dani.
oujeeeee..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Henkirikos kiuruvedellä
Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut1514489Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?
Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi1983959Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia
"Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoainetukijärjestelmän, kun energianhinnat nousi342689Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs102462100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman
Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es342209Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin
Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks51790Läpäiseekö Martina Aitolehti Erikoisjoukot - kyllä vai ei?
Martina Aitolehti on pärjännyt mainiosti Erikoisjoukoissa. Yrittäjä on mielipiteiltään napakka ja hän sivaltaakin koulut1131558Olen aika varma
että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa491444Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys
Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä241321- 341305