kimppuun ja rajoittaa Nobel terroristin sotia, ennustan !?
Trumppi käy velkaisimman maansa talouden
7
83
Vastaukset
Kirjoituksessasi ei ole järjen häivää.
- eitekoo
Aloittaja täysin oikeassa. Obama sai ihon värinsä vuoksi tynämenttimiehen palkinnon jo ennen kuin oli aloittanut edes virassaan. Hullua. Ei saisi enää. Noopeli ihan perseestä.
- Deronda
eitekoo kirjoitti:
Aloittaja täysin oikeassa. Obama sai ihon värinsä vuoksi tynämenttimiehen palkinnon jo ennen kuin oli aloittanut edes virassaan. Hullua. Ei saisi enää. Noopeli ihan perseestä.
Käy tarkistamassa minä vuonna Obama sai palkinnon. Nobelin rauhanpalkinto annetaan sille joka on edellisen vuoden aikana tehnyt paljon rauhan hyväksi. Silloin Ahtisaaren palkinto voidaan kyseenalaistaa.
- NoPeliPalkintoa
Mistäköhän rauhantyöstä mahdat puhua ??? Obaman aikana usa hillunut jos missäkin maassa sotimassa ja sotkemassa asiat. Seurauksena pakolaistulvat eurooppaan, terroristiskujen lisääntyminen ja euroopan talouden luhistuminen. Tarkistakaahan mistä maasta pakolaiset tulevat ja verratkaa onkohan usa mahtanut maassa riehua ja paennut sitten takas kotimaahansa jättäen hyökätyn maan vielähuonompaan jamaan kun ennen sotia. Puhutaan että Obaman aikana usa:n talous ollut nousussa jo 8 vuotta. Mikäs nousu se on kun maalla on velkaa ennätykselliset lähes 20.000 miljardia ? Näillä velkarahoilla on pystytty kyykyttämään EU:ta ja sotimaan. Kun usalla alkaa mennä huonosti ja lainottajat lopettaa lainottamisen niin eu alkaa taas nousemaan vähitellen jaloilleen. Ja loppuu se sotiminenkin jenkeillä ympäriinsä. Ehkä vähitellen aletaan ajattelemaan taas järjellä ja hoidetaan itse se oman maan puolustaminen eikä uhota jollakin natolla. Jos hyvin käy niin tulee ne rajatkin taas takaisin eikä eletä kun jossain kommarivaltiossa jossa kaikki on yhteistä.
- Abrahamm
Suomen johto pelkää Trumpin olevan liian rauhanomainen ja ei suinpäin uhittele ja pommita maita. Tuleeko suomea ja muita pohjoismaita käsittelemään Propakanda maina ??? Loppuuko myös Ukrainan sodan rahoittaminen ja jättää sen meidänkin harteille !?
- VoiVoiVoiVoiTaas
Olet kyllä kipee...
No eihän se perseennuolenta ole koskaan terveellistä. Ei vaikka kohde olisikin palvomasi Putin. - itkunpaikka
Ollessa olet. Tuli potku Suomen Natokiimasten munille.. Ei tukea Venäjäuhoon..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291343
- 100871
- 75703
- 51595
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa13501ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40474Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153451Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30417Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;175384- 25381