https://www.youtube.com/watch?v=A595LR4SQpI
Tässä normaali viikonloppu Corollistin elämästä. Öljyä palaa, Toyota pesee kätensä ja joutuu itse korjaushommiin.
Tässä normaali viikonloppu Corollistin elämästä. Öljyä palaa, Toyota pesee kätensä ja joutuu itse korjaushommiin.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Huomatkaa auton ruosteettomuus, ei sitten yhtään eikä missään.
Ei edes tojo saa konetta tai korin sisäpuolta ruostumaan. Avauksen videossa korjataan koneen tolkutonta öljynkulutusta eikä näytetä ruostumiselle alttiita kohteita.
Tässä seuraavan viikonlopun puuhastelua korin ja rungon kanssa.
https://www.youtube.com/watch?v=-vIfiwZJ-Gg
Olisi silloin 1980 luvulla ollut videointi mahdollisuus kun korjasin siis hitsasin 1978 mallin corollaani ajoautoksi se oli siis alle kymmenen vuotta ja aivan mätä, sateisena kesänä muoviteltassa kaasuliekki toi pihisevän ja puhisevan lämmön kun peltiä liimattiin ruosteeseen kiinni, jos nyt tulisi haasteena ko. työ vastaan pitäisi auton olla ferrari, porsche tai joku muu vastaava että työssä olisi edes hieman järkeä että corolla kaatopaikalle mutta silloin 1986 elvytettiin vielä kaikki paskat.
Kivaa harrastevideo.
Olipa säätöä. Jaksoin kattoa jotain viis minuutti ja siinä kohtaa jätkä oli jo purkanut vaikka mitä ja hajoittanutkin jotain. Pehmeästä silumiinista kyhätty laturi oli pahasti naarmuilla. Liekö vieläkään kulussa tuo auto.
Sitä oli pakko ihmetellä miten tuokin tee-se-itse-korolla oli kevyesti ruostunut kaikista mahdollisista paikoista ja jäähdytinneste oli ruosteenruskeaa. Pitää olla todella harrastanut että jaksaa säätää tuollaisen kanssa.
LOL mitä säätöä :D taatusti Tojo tuosta enää lähde :D