Uudessa giuliassa jo laatuongelmia:) arvasin:)

Mitäsluulette

http://fcauthority.com/2016/05/the-sunday-times-blasts-alfa-romeo-giulia-over-quality-flaws/ Miltä kuulostaa jäätynynyt infotainment näyttö? Entäs rikkoutunut vakionopeuden säädin? Entäs se kun ilmastointiräppänistä osa lopetti toiminnan samaan aikaan kun osa jatkoi puhaltamista? Entäs jumiutunut parkkitutka joka vaan piippaa ja piippaa:) hehehejeh. Muuten kävin kokeilemassa giuliaa pari viikkoa takaperin ja siinä heti startissa myyjä opasti painamaan parkkitutkat pois päältä ratin vasemmalta puolelta koska se piippasi vain vaikka ei ollut mitään estettä. Tuleeko tästäkin alfasta vain yksi epäonnistunut alfa? Ainakin diesel koneella on todella vanhanaikainen ja keskeneräisen oloinen kun kone rohisee kun jossain daciassa:)

6

133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Antialfffa

      Niin ja ei tuo kyseisessä jutussa mainittu moottorin vikavalokaan kovin hyvältä kuulosta...hehhhehe:)

      • hyväharrastus

        Elämässäsi vaikuttaisi muutenkin olevan runsaasti sisältöä, kun Googlailet keskellä yötä eri autojen vikoja. Jatka ihmeessä samaan malliin.


    • vaihteluvirkistää

      Siirryppä nyt taas vaihteeksi vaikka Jaguar-palstalle haukkumaan vuorostaan sitä. Tai käy pesemässä se pihalla oleva tylsä Avensis.

      • Joksujokinen

        Jaguar on alfaa heikompi esitys. Kummassakin merkissä tosin vikoja löytyy ja ovat erittäin persoja korjaamoille. Alfa ja jaguar tykkää kun niitä korjataan..siihen ne on tehty..ei tienpäälle


    • venyväjakoketju

      Saitko huonon tarjouksen VAG-romustasi Alfa-dealeriltä, vai mistä katkeruutesi Alfaa kohtaan kumpuaa?

    • antsus31

      noi autot oli esisarjan autoja ei tuotantomalleja

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      45
      7332
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      32
      4058
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3585
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3120
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2796
    6. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      49
      2289
    7. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      51
      2265
    8. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2258
    9. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      43
      2238
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2236
    Aihe