Tyohaluttomat luuserit Pattayalla

Liitonrahalla ja muilla sossun tuilla makaajat kun väittävät että ei ole töitä, niin voin kertoa että puhuvat paksua paskaa. Nämä kaverit puhuvat vain täyttä paskaa itseään pettääkseen ja muille selitellessään omaa häviäjyyttään.

Töitä on yllinkyllin mutta laiskoja ja kuusereita kiehtoo enemmän sossun raha.
555
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Aivan oikein Juha, sinusta me olemme mallia ottaneet ja hyvin on oppisi mennyt perille.

Äänestä

Kuka on häviäjä Juha Kallonen me vai Te ?
Mitä me saataisiin jos rahat heiteltäisiin jollekkin valtiolle ?

Äänestä

Kerrohan aloittaja missä olet töissä? Hah Hah, Onkopoika se siellä taas jatkaa samaa paskanjauhantaa vuodesta toiseen ja päivittäin, täytyy olla päässä pahasti vikaa kun jaksaa. Osunko oikeaan, jos vikkaan, että et saanut isäinpäivä kahveeta sänkyyn? Hah Hah Olitko tänään töissä? Pelle.

Äänestä
  • Missäkö olen töissä?? No mitäs vittua se sinulle kuuluu käteenvetävä pizzanaama.

    Itse et ole luuseri ollut töissä yhtään päivää. Isäkään et ole kun ei ole koskaan pillua tippunut sulle.

    Äänestä

Meidän firmasta yksi Pattaya boy sai pari vuotta sit kenkää.
Se oli lomautettuna ja lähti Pattayalle.
Pomo soitti sille et lomautus loppuu ja pitää palata töihin.
Pomo antoi sille aikaa tulla töihin viikon ( muistaakseni 3 päivä on työehtosopimuksen mukaan ).
No poika ei viitsiny lopettaa lomaansa kesken, vaan tuli töihin vasta noin 3 viikon päästä.
Pomo iski sille irtisanomis ilmoituksen kouraan.
Meni itkemään pääluottamusmiehen koppiin ja siellä sanottiin irtisanomisen olevan laillinen.
Näkyään poika alkoholisoitunut pultsari

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JuhaKallonen kirjoitti:

Liitonrahalla ja muilla sossun tuilla makaajat kun väittävät että ei ole töitä, niin voin kertoa että puhuvat paksua paskaa. Nämä kaverit puhuvat vain täyttä paskaa itseään pettääkseen ja muille selitellessään omaa häviäjyyttään.

Töitä on yllinkyllin mutta laiskoja ja kuusereita kiehtoo enemmän sossun raha.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu