ärsyttäää!!!

mitäpaskeaa

mua niin ärsyttää miten mulkkuja mun serkut ja niitte vanhemmat on. mun porukat antaa aina hienoi lahjoi ja paketoi ne ja laittaa rusetin ja kortin mukaa ja rahaaki vielä. mut sit nää mun serkun porukat antaa mulle aina iha paskan lahjan. esim ku oli mun rippijuhlat ni sain keltasen käsipyyhkeen jota ei oltu paketoitu eikä ollut korttia

kun oon avautunu tästä henkisestä tuskasta mun äidille ja pyytäny et mekää ei sit annettais korttia tai paketoitas lahjaa ni se selittelee vaa et me ollaa rikkaampii ni siks annetaa "köyhille" hyvii lahjoi

vittu mulle ei tasan mee läpi et on liian köyhä antamaan korttia! ei ne oikeesti niin köyhiä ole

EILEN oli mun 18-vuotis synttärit ja sain suihkusaippuan lahjaksi, taas ilman korttia tai paketoimista. en haluais valittaa et on huono lahja mut ku EI TUU EDES KORTTIA ni ei oo vaikee päätellä ettei ne yhtään jaksa panostaa mihinkään ja ne ite saa rippilahjaks meiltä aina satasen rahaa ja kaikkee muuta

VIIMENEN PISARA OLI SE KU MUA EI EES ONNITELTU. täytin 18 eikä korttia, ei onnitteluja eikä mulle ees siellä juhlissa puhuttu?

mua eniten vituttaa se et mun vanhemmat ei suostu lopettaa korttien antamista ja lahjojen paketoimista

siel juhlissaki yks pentu (15v)jonka synttäreitä vietettiin samalla kertaa ni haukku meiän antamii lahjoi et esim ei tykkää kuulemma dumlesta eikä ees avannu lahjaansa ku näki lahjapaperin läpi valoa vasten et mitä karkkia siellä oli.
ja tähän loppuun haluan sanoa että en haluaisi valittaa lahjasta, ajatus on todellakin tärkein ja jos sen keltasen pyyhkeen mukana olis ollu kortti ja paketointi ja onnittelut niin en olisi mitään valittanut!

3

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • se-se-setä

      Olisit varmasti onnellisempi siellä serkkujesi perheessä. 15-vuotiaana oisit saanu dumle paketin - IHAN MAHTAVAA JEEJEE - mut tasan ei käy onne lahjat, tyydy surkeaan kohtaloosi ja itke itsesi uneen.

      • mitäpaskeaa

        siin lahjassa oli kaikkea muutakin dumlejen lisäksi. meil on tapana aina oikeen lahjan lisäks antaa jotai karkkia

        et uskokkaa kui onnelline tosiaa oisin siitä lahjasta jonka ne sai dumlejen lisäksi. vaihtaisin mielelläni paikkaa sen 15 vuotiaan kanssa!


      • Dkkdkzkzk
        mitäpaskeaa kirjoitti:

        siin lahjassa oli kaikkea muutakin dumlejen lisäksi. meil on tapana aina oikeen lahjan lisäks antaa jotai karkkia

        et uskokkaa kui onnelline tosiaa oisin siitä lahjasta jonka ne sai dumlejen lisäksi. vaihtaisin mielelläni paikkaa sen 15 vuotiaan kanssa!

        No mitä muuta se sai sitten?!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      93
      7577
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      4027
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      47
      3576
    4. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      241
      2961
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2702
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      45
      2532
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      132
      2461
    8. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      21
      2454
    9. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2399
    10. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      25
      2195
    Aihe