aiotaan rikastuttaa kolmellakymmenellä mamulla, kuten saimme paikallislehdestä lukea. Tällä kertaa heidät asutetaan kantaväestön joukkoon.
Paimion kulttuuria
hienohomma
29370
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Vastaukset 29
Vanhimmat
hieno homma, sauvossakin on tullut tummaa väriä joukkoon ja hyvin mahtuu. lisäksi mukavaa piristystä arkeen. mukavia herrasmiehiä
Voivat olla naisia lapsia myös.
Kaikki ovat tervetulleita ja mukava saada lisää asukkaita ja työntekijöitä yrityksiin. Paimiolaiset autamme henkensä edestä paenneita. Ihmisvihaajat asuvat muualla.
Voi v......u nyt menee lato myyntiin , että s........a tännekin niitä paskolaisia raahataan.
Tällaisia pakolaisperheitä tulossa.
http://static.mvlehti.net/uploads/2015/10/Pakolaisperhe.jpg
Jos tuo "ydinperhe" on lähtöisin sotaakäyvästä maasta, lähinnä rintamakarkureina heidät näkisin.
Olihan siinä motellissa tuota roskaväkeä vuosikausia.
Juu niin oli, aina siihen asti kun siitä tehtiin vastaanottokeskus. Itsekin kävin monesti.
No etpä itseäsi paljon arvosta. Toisin on tuolla reservin luutnantilla.
Mitkä on sotilasarvosi, kertausharjoitusten päiväsi ja sotilaspassisi arvosanat ? Olitko rättivarastolla vai siirrettiinkö sinut pois palveluksesta ? Itse olen reservin luutnantti, 38 päivää ja Kiitettävä-.Kiitettävä-Kiitettävä.
Paimion turvallinen ympäristö, koska täältä puuttuvat organisaatiot:
- Odin soturit
. Suomen Vastarintaliike
- Rajat Kiinni - Uunit Auki
- Perussuomalaisten Halla-aho siipi
- Isis
Etpä sitten ollut kuitenkaan Lähi-Idässä YK-joukoissa?
Siellä olleet tietävät nimittäin tasan tarkkaan, mitä nämä "hädänalaiset" tosiasiassa ovat.
Turvaa ja siunausta toivotan vaimollesi ja tyttärillesi!
Onko Paimiossakin kaltaisiasi kaheleita akkoja. Luulin, että ne on kaikki Varissuolla.
Hiukan jo omakehukin haiskahtaa. Jos mulla olisi yhtä hyvät geenit, pitäisin asian vaan omana tietonani.
Mistä arvelet nimimerkin JärkiMukaan olevan Varissuolta. Tekstin laatijan sukupuolta ja asuinpaikaa on vaikea päätellä. Kirjoitusvirheet puuttuivat, joten äidinkieli lienee suomi.
Että semmoista,vähän jäi ihmetyttämään että pystyykö kaupunki näille töitä järjestää vai miten elantonsa tienaavat,pari vuotta kun täällä on niin ovat kerkineet sikiämään toiset mokomat.
Tänne tarvitaan pikaisesti 16-42 vuotiaita kohtuullisen näköisiä ja mukavakäytöksisiä naisia mistä tahansa maasta. Tilanne on nykyisin sinkkumiesten kannalta heikko.
Ei ole nyt , on vain nuoria miehiä tarjolla.Ole suvaitsevainen.Sukupuolineutraalius on tulossa, ole valmiina.
Paimionsinkku. Oletko niin poikkeava ,että sotkeutuisit vieraaseen sukupuoleen ,jos olisi tarjolla.
Perkel.e TÄHÄNKI ASTI ON RIITTÄNY OMA KÄSI JA KUNNAN VESI
Kyllä tänne mahtuu hädänalaisia. Emme ole vainohulluja rasisteja vaan vastuullisia. Pari sekopäätä ihmisvihaajaa mahtuu joka kuntaan.
Kyllä kaupunki työllistää ominaan,ei tarvitse työttöminä olla,elleivät halua.Hyvä palkka,asunto, autot, lasten rattaat,ja perheelle vaatteet.Kyllä niillä jo alkuun pääsee.
Niinpä, mutta kantaväestölle tarjotaan vain 9 euroa päiväliksaa.
Eivät ulkomaalaiset enempää tienaa samoissa hommissa kuin sinä. Minulla on tuntipalkka 19,20 ja sillä pärjää jotenkuten nälkää ja konjakkia näkemättä.
Mista mina sada puuko mina veista karnalaivoja hulut somalaise osta maksa paljo mina rikas somali
Viekää ne paikalliseen jokeen uimaan ja näyttääkä missäpäin on Afrikka sekä käskekää ne painua hevon kuuseen täältä.
Pari ihmisvihaaja kirjoittaa eri nimimerkeillä. Laitetaan heidän lapsensa malliksi Paimionjokeen.
Molemmat eivät ole edes nettomaksajia yhteiskunnalle.
Laittamattomasti sanottu. Nimimerkki HusuP ja toinen Paimion häirikkö ymmärsivät lopettaa, kun heidän pitäisi näyttää lapsillaan esimerkkiä.
Tiedän ketkä häiriköt ovat.
Huomaa kyllä ettei paimiossa ole vielä sijoitettuna pakolaisia kun elämä on rauhallista ja joku todellisuudesta vieraantunut niitä jopa puolustaa. Motellin keskuksesta tuli ongelmia, eikä siitä kukaan pitänyt. Kaupunginjohtaja kehtasi joku aika sitten kunnallislehdessä laukoa paskapuhetta että vaikka sitä aluksi vastustettiin niin keskuksen lopetettua sitä olisi jääty kaipaamaan. Ei kukaan ole kaivannut tuollaista laitosta asukkeineen. Toivottavasti tästä kaupungista löytyy sen verran yhteishenkeä että laitetaan jauhot suuhun kun mamut alkaa riehumaan.
Yhtä rauhallista on vaikka tulisi 160 pakolaista. Mielestäni on hyvä saada uusia asukkaita lisää ja tutustua uusiin ihmisiin.
Poliitikkojamme kun ei saisi arvostella. Ei myöskään suomalaisille merkittävintä eli Merkeliä. Vihapuheeksi ja populismiksi lakaisevat välittömästi. Maahanmuuttajiemme kyseenalainen aines ja konkurssipesämme kasautuvat laskuthan tässä se ongelma on. Leikkaukset alkavat taas kuntavaalien jälkeen.
On kuitenkin vastenmielisempiäkin ihmisryhmiä kuten poliitikot keskumäärin tarkasteltuna. Pyrkyreitä, riidanhaluisia, ahneita, ylimielisiä, osa kateita, kaikki valehtelevia ja laskelmoivia. Tietty jos jossain on poliitikko joka ei tällainen ole niin olen pahoillani.