Muslimit hakkasivat ruotsalaisen tv-kokin – “Näytti Trumpilta!”
"Kolme muslimia hakkasi ravintolan omistajan ja julkkiskokin Anders Vendelin, koska heidän mielestään Vendel näytti Donald Trumpilta."
Tiettävästi tuo kokki Vendelin oli hyvin maahanmuuttajajille suvaitsevainen ja silti hänet pahoinpideltiin maahanmuuttajien toimesta?
Jos syy on että joku muistuttaa jotain toista ihmistä niin onko se riittävä syy pahoinpitelyihin?
Ilmeisesti tuo oli sitä monikulttuuristen tuomaa rikkautta ruotsalaisille jota on kovasti mainostettu täällä meillä Suomessakin.
Ahvenanmaalla seurataan asioita ruotsista
2
147
Vastaukset
- SitäSaaKunOnTilattu
Vendelin on tunnettu rasismin vastaisuudestaan, mutta nyt taisi omat rikastuttaja suojatit tehdä pahojaan.
Media on hiljainen näitten rikastuttajien tekemisistä ja yrittää suojella rikollisia.
Kysymys on miten kauan kansa sietää tätä älyttömyyttä jota tapahtuu jatkuvasti? - SuomiSeuraaPerässä
“Lapsukaiset” rikkoivat majapaikkansa – työntekijät pelkäsivät henkensä edestä
Työsuojeluvirastolle ja paikalliselle lastensuojeluviranomaiselle lähettiin raportti, kun seitsemän lapsukaista tuhosi majapaikkansa sunnuntain vastaisena yönä Tromssassa."
Olisiko nuokin lapsukaiset jo niitä partallapsiksi kuvailtuja häiriköitsijöitä?
Ruotsi on hyvä esimerkki miten ylenpalttinen suvaitsevaisuus tuo pelkoa ja epävarmuutta kantaruotsalaisten elämään.
Ahvenanmaa on lähellä ja laivoilla nämä partalapsukaiset ovat jo alkaneet aiheuttamaan häiriköintiä ja järjestyksenpitoon tarvitaan henkilökuntaa enempi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l4303039Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata792330Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.1161858Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f1941537- 771502
- 271483
- 1091455
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva201368Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois411341- 801307