odotan niitä lyhyitä, satunnaisia, harvoja hetkiä kun saan ihailla sinua - kaukaa. Ehkä muutaman mitäänsanomattoman tervehdyksen sanan vaihtaa.
Sitten taas lähdet.Omaan suuntaasi.Ja minä jään.Tiemme näennäisesti kohtaavat. Mutta me emme.Sydämeni itkee.On jo kauan. Kuinka saisin sinut hetkeksi seisahtamaan, vain minua varten. Jotta voin sanoa sanottavani?
Sitten taas lähdet.Omaan suuntaasi.Ja minä jään.Tiemme näennäisesti kohtaavat. Mutta me emme.Sydämeni itkee.On jo kauan. Kuinka saisin sinut hetkeksi seisahtamaan, vain minua varten. Jotta voin sanoa sanottavani?
Vastaukset 16
Vanhimmat
en pure :-)
olikin siinä ettet sinä pysähdy.Liekö pelkäät tai et halua.
Halua on enemmmän kuin laki sallii, ehkä vähän liikakin (voiko olla liikaa?). Pientä pelkoa voi olla ilmassa kenties? Tarraa kiinni jos en muuten pysähdy!!
iso (ja vahva..).Siis niin varreltasi kuin mieleltäsi.En koskaan ole koskettanut sinua, ehkä muutaman kerran hipaissut vahingossa tai jos oli "asiaa".Tunnen vieläkin sen sähköisyyden.Ei, en missään tapauksessa tarraa kiinni, en fyysisesti enkä henkisesti. Tunnen silloin ahdistavani sinut nurkkaan koska kieltämättä vaikutat jotenkin pelokkaalta seurassani.Mitä pelkäät, sen haluaisin tietää.
missäpäin me oikein "vaikutamme" ??? Siis olenko minä minä ja sinä Sinä ja missäpäin Suomea ????? :-)
me kenties täällä aika alhaalla...ja välillämme noin 30 km
...ja 30 km väliä ? Kerro tarkemmin !
sitä tuli jo aika tarkasti.Oikeassa olet, pääkaupunkiseutua tarkoitan.
mistä mihin tuo etäisyys ???
toisiimme, näin ulkonaisesti katsottuna...
suosittelen. Onpahan sitten sekin asia selvä. Siten eikä mitenkään muuten asia voi ratketa.
virtuaalisesti.ja kaikki ovat tyytyväisiä?ei voi muutakaan.
tää oli taas järkevä kannanotto..mutta näistähän ei tule koskaan "valmista"
tuo nimim. "nainen odottaa", niin kysynpä vaan, että mikä pitelee? uskallusta vaan, heität vaikka aivot narikkaan vähäksi aikaa. sitten soitto tai juttusille naamatusten. kerrot mitä ajattelet, siinä se.
minä olen, omalla nimimerkilläni. Niin, tiedän kyllä miten olisi järkevintä toimia. Kuinka moni meistä tekee aina niin?
että naisista kai ei kovinkaan moni. mikä sekin on kans vähän kummallista, miksei.
itse tein sen, että heitin aivot romikseen, otin kissan pöydälle ja siitä se lähti. aivonjen heitto romikseen toimi minulle, koska mulla oli jotain ihme pelkoja mitä toinen sanoo jne. täysin turhia juttuja.
jos olet asiasta vielä erittäin epävarma, niin yritä laittaa tämä mies ensin seurantaan, tsekkaile mitä se tekee kun se sinut näkee. kyllä se sieltä näkyy, jos jotain on. sitten vaan isku oikeaan aikaan ja thätsit,..
olen itse rakastunut ja en näe kultaani kuin koulussa ja sekin on niin vähän no olen menossa rakkaani luo nyt viikonlopuksi kultanikin asuu niin kaukana olen rakastunut koska en pysty enää kunnolla syömään ja puhun ainavain kullastani.=)
ANTEEKSI MUN PAAPATUS!