http://www.ess.fi/uutiset/kotimaa/art2319555
Juu, maahantulokielto oli pojilla päällä, mutta mitäs se painaa, kun rajan yli voi tulla ilman minkäänlaisia tarkastuksia. Vai kuinka noita kieltoja muka valvotaan?
Maahantulokiellosta huolimatta maassa varkaissa
4
113
Vastaukset
- einotaromo
http://www.hs.fi/kaupunki/a1479177771907?ref=hs-art-luetuimmat-#8
vaikka ei poliitikko/somali maahantulokiellossa olekkaan, niin onpahan omahyväisesti pimittänyt eli kavaltanut kelan rahoja 44 t euroa joutumatta edes syytteeseen
miten jos tilalla olisi ollut tarmo-eino hartolasta paljonko olisi tullut kakkua ja korvausta hommasta
onko laki kaikille sama nykyään vai katsotaanko sormienvälistä kun jotakin puuttuu jalkovälistä- SamallaViivalla
Juu, kyllä naiset saavat pimppihelpotusta ja pimppialennusta monesti. Oikeudessa nainen nähdään jonkinlaisen äidillisenä, hoivaavana ja mieheen nähden alentuvana olentona, jolloin heidän tekemiin murhiinkin monesti löydetään lieventäviä seikkoja. Pariskunta päättää pistää porukkaa kylmäksi, ja monesti nainen pääsee vähemmällä, koska on kuulemma ollut miehen painostuksessa ja pelännyt henkensä edestä. Pääsihän se Kalmarinrannan tappoon osallistunut pimpillä varustettukin kuin koira veräjästä, vaikka oli syytetty avunannosta ja tekijän suojelemisesta.
Kaiken näköiset lapsentappajatkin saavat helpotusta ja ymmärrystä, kun ovat raukat olleet synnytyksenjälkeisessä masennustilassa. Kun joku mies on samanlaisessa tilassa muijan lähdettyä vieraan miehen matkaan ja tekee sen seurauksena verityön, ollaan häntä jo lynkkaamassa ennen oikeudenkäyntiä, kun eihän naista saa...
Naiset saavat myöskin helposti ns. varttihullun "paperit", kuten eräänä kesänä eräs eukko, joka innostui menemään laiturilla hengailevien teinipoikien luo ja strippasi itsensä alasti heidän edessään. Poliisit sitten kumminkin tulivat ja naureskellen käskivät jättää pojat rauhaan. Käänteisessä tilanteessa teinityttöjen edessä stripannut mies olisi varmasti saanut syytteen seksuaalisesta häirinnästä ja uhkaavan tilanteen järjestämisestä, eikä ketään olisi naurattanut.
Myöskin suojaväri auttaa kovasti, olit sitte ukko, tai akka. Eihän nämä maahantulijatkaan ole syyllistyneet mihinkään uutisoinnin perusteella, ja nekin, jotka jotain harrastelevat ovat samantien vapaalla jalalla. Suojaväritön pääsee otsikoihin huomattavasti vähemmällä yrityksellä, ja syytteitäkin napsahtaa mukavan kevyesti.
- Muodollisuus
Maahantulokielto on vain muodollinen asia.
Sillä rauhoitellaan muuta väestöä.- FiksuaTouhua
http://www.hs.fi/ulkomaat/a1429156474274
Tämäkin tapaus varmasti rauhoitti väestöä. Äijä oli karkotettu Ranskasta Puolaan edellisenä vuonna, ja lepsun kontrollin takia 9-vuotias tyttö pääsi samaisen henkilön takia hengestään Ranskassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774692- 1842013
- 1321722
- 1511295
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161211- 351076
- 78973
- 52936
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78902Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh272876