Bravo "Rovaniemen harrastelijataiteilija"!

Fanittajakin

Palstalla vuosikausia erään ihmisen taholta kadehdittu taiteilija näyttää pärjäävän mukavasti täällä suomessa.
Kuuntelin juuri erästä radiokanavaa jossa häntä haastateltiin melkein tunnin verran kuvataiteeseensa liittyen ja kuunneltiin myös sitä hänen tekemää musiikkia.
Tuo taltio oli tehty pari kuukautta sitten koska näin joulun alla hänellä on kädet täynnä tilaustöitä.
Tuollaisia ohjelmia toivoisi enemmänkin näiden ylimainostettujen räppärien sijasta. On vaarassa että kansan musikaalisuus vaarantuu täällä suomessa. Ottaisivat oppia vaikkapa Britanniasta. Siellä sentään kuunnellaan vielä melodista musiikkia jotka eivät perustu pelkästään kertosäkeisiin niinkuin täällä suomessa.
Muuten, pian luultavasti kuullaan myös tämän R-taiteilijan tekemä biisi UMK-karsinnassa, että silleen. Hienoa!!!

7

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • stopus

      hienoa jos näin on

      • Aikamoinen-

        ---"uhraus" sinulta tämä tunnustus! Taisi ihan sydäntä raastaa. :D ....vai olitko ihan vakavissasi?


      • JaYllätykset

        ...ei näy loppuvan kohdallasi. XD


    • Hienoo

      ....että harrastajan uurastukset ja panostukset saavat näin luonnollisen palkkansa. Kun teköö asioita vilpittömällä otteella ja ahkerasti niin se palkitaan. Minäkin kuuntelin tuota radiojuttua ja kunnioitan syvästi sitä miten vaikeista tilanteista ihminen omaehtoisesti voi pinnistellä voittajaksi.
      Tuntuu kyllä uskomattomalta jos tuollaista joku kadehtii tuntien miehen taustat. Sellaisella ihmisellä täytyy kyllä itsellään olla jotain pahasti vialla psyykkeessään.
      Hienoa musiikkia hän on tehnyt!

    • hallootavaan

      Kenestä siis kyse?

      • Lueskelehan

        ....toi ketjunaloitus niin arvaat kestä on kysymys. Niin kauan kun muistan, on tämä "huippis" jahdannut tuota erittäin suosittua ja lahjakasta "erästä rovaniemeläistä harrastelijataiteilijaa" niin palstalla kuin muillakin mahdollisilla forumeilla millä hänellä on enää lupa kirjoittaa. Etköhän siis tiedä kestä on kyse.


      • Hänkö
        Lueskelehan kirjoitti:

        ....toi ketjunaloitus niin arvaat kestä on kysymys. Niin kauan kun muistan, on tämä "huippis" jahdannut tuota erittäin suosittua ja lahjakasta "erästä rovaniemeläistä harrastelijataiteilijaa" niin palstalla kuin muillakin mahdollisilla forumeilla millä hänellä on enää lupa kirjoittaa. Etköhän siis tiedä kestä on kyse.

        Tolvanen?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      230
      4123
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2603
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2335
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      112
      1362
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      76
      1059
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      933
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      916
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      901
    Aihe