Metallica bändi

metallicccccaaa

onks metallica Suomalainen bändi tai enlannist tai usast

8

1118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vellu_Pirinen

      On.

    • metallllica

      no ei muuta ku mothhii fleimiin

    • önnöö

      Suomalainenhan se. Etkö tiennyt, että James Hetfield on Jari Sillanpään taiteilijanimi?

    • tollanen

      Kukaan ei oo kuullutkaan tollasesta bändistä.

    • Anonyymi

      Kyllä on Metallica ruostunut, ikä tehnyt tehtävänsä. Aika tylsiä alkaa oleen keikat, se kun vire laskee niin se menee tylsäksi koko homma..vähän kuin siirapissa ryömimistä.

    • Anonyymi

      Itse ajattelin, että tämä olisi ollut ehkä jo viimeinen Metallica-keikka omalta osalta. Nyt ajattelenkin vähän toisin. Edellinen oli 90-luvulla - kenties nyt ei tulekaan yhtä pitkää taukoa seuraavaan?

      Hienoa konsertointimeininkiä kaikin puolin, oheisjutuista mielikuvituksellisiin biisiratkaisuihin ja muuhun tutunlaiseen lavatoimintaan.

      Ja jos sitä soittosuorittamista vertaa muihin vähänkään saman kaliiperin tekijöihin, niin eipä paljon kalpene sekään - päin vastoin pikemminkin... Soundihaasteista aavistuksen kärsivät muutamissa hetkissä (Disposable Heroes...?!!), mutta sitäkin nyt vain sattuu näissä olosuhteissa (ja biisivalinta ei luonnollisesti voinut olla sytyttämättä äänen ajoittaisesta puuroisuudesta huolimatta...).

      Kantolaa haukutaan paikkana myös enimmäkseen aivan suotta (mitäpä pippeliotsaiset suomalaiset eivät haukkuisi...). Nyt jo toistamiseen (GN'R edellinen) järjestelyt toimivat tärkeimmiltä osin sujuvasti ilman mainittavia häiriöitä, alkaen kaupunkiin, keikkapaikalle ja takaisin siirtymisestä. Ihmiset myös käyttäytyivät pääosin erittäin fiksusti, mikä yleensä sujuvoittaakin kummasti kaikenlaista kymmentuhatmassojen yhteistoimintaa. Porteilla kävelin itse sekuntiakaan jonottamatta(!!) narikan ja nopeiden tarkastusten kautta suoraan sisälle loppuunmyydylle alueelle Ecstacy of Goldin soidessa...

      Itse keikka jätti mukavat jälkihehkut, fiilis koko hommasta vain paranee tässä viikon mittaan...

      • Anonyymi

        ...Kesäkin muuten tuli vihdoin tänne pohjolanperillekin, kun Metallica kävi vetäisemässä Kuuman kesän. Koko heinäkuun tuota ennen enempi syysilmoja.


    • Anonyymi

      Onhan se jostakin kotoisin, mutta se on paremminkin sellaista pyllyyntelakoitumis"musiikkia"...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      143
      1347
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      39
      936
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      36
      671
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      610
    5. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      597
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      588
    7. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      25
      565
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      17
      563
    9. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      557
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      17
      533
    Aihe