onks metallica Suomalainen bändi tai enlannist tai usast
Metallica bändi
8
1090
Vastaukset
- Vellu_Pirinen
On.
- metallllica
no ei muuta ku mothhii fleimiin
- önnöö
Suomalainenhan se. Etkö tiennyt, että James Hetfield on Jari Sillanpään taiteilijanimi?
- tollanen
Kukaan ei oo kuullutkaan tollasesta bändistä.
- Anonyymi
Kyllä on Metallica ruostunut, ikä tehnyt tehtävänsä. Aika tylsiä alkaa oleen keikat, se kun vire laskee niin se menee tylsäksi koko homma..vähän kuin siirapissa ryömimistä.
- Anonyymi
Itse ajattelin, että tämä olisi ollut ehkä jo viimeinen Metallica-keikka omalta osalta. Nyt ajattelenkin vähän toisin. Edellinen oli 90-luvulla - kenties nyt ei tulekaan yhtä pitkää taukoa seuraavaan?
Hienoa konsertointimeininkiä kaikin puolin, oheisjutuista mielikuvituksellisiin biisiratkaisuihin ja muuhun tutunlaiseen lavatoimintaan.
Ja jos sitä soittosuorittamista vertaa muihin vähänkään saman kaliiperin tekijöihin, niin eipä paljon kalpene sekään - päin vastoin pikemminkin... Soundihaasteista aavistuksen kärsivät muutamissa hetkissä (Disposable Heroes...?!!), mutta sitäkin nyt vain sattuu näissä olosuhteissa (ja biisivalinta ei luonnollisesti voinut olla sytyttämättä äänen ajoittaisesta puuroisuudesta huolimatta...).
Kantolaa haukutaan paikkana myös enimmäkseen aivan suotta (mitäpä pippeliotsaiset suomalaiset eivät haukkuisi...). Nyt jo toistamiseen (GN'R edellinen) järjestelyt toimivat tärkeimmiltä osin sujuvasti ilman mainittavia häiriöitä, alkaen kaupunkiin, keikkapaikalle ja takaisin siirtymisestä. Ihmiset myös käyttäytyivät pääosin erittäin fiksusti, mikä yleensä sujuvoittaakin kummasti kaikenlaista kymmentuhatmassojen yhteistoimintaa. Porteilla kävelin itse sekuntiakaan jonottamatta(!!) narikan ja nopeiden tarkastusten kautta suoraan sisälle loppuunmyydylle alueelle Ecstacy of Goldin soidessa...
Itse keikka jätti mukavat jälkihehkut, fiilis koko hommasta vain paranee tässä viikon mittaan...- Anonyymi
...Kesäkin muuten tuli vihdoin tänne pohjolanperillekin, kun Metallica kävi vetäisemässä Kuuman kesän. Koko heinäkuun tuota ennen enempi syysilmoja.
- Anonyymi
Onhan se jostakin kotoisin, mutta se on paremminkin sellaista pyllyyntelakoitumis"musiikkia"...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3125561- 745109
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484186- 523861
- 433524
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo913156Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv753031- 422207
- 492148
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami272098