partioi kaduilla? Jos näin niin ovatkohan jo laittaneet pitkät kalsarit jalkaan.
Vieläkö Kuopion Soldiers of Onanin
12
90
Vastaukset
- nimimerekki
Eivät partioi. kikattelevat tietokoneillaan niinku muutki pikkutytöt.
- tsemppiä_vuoan
Eivätköhän he tee ihan asiallista ja ilmaista toimintaa yhteisen hyvän eteen.
Toiset kehtaa/jaksaa, toiset ei. Joistakin ei edes siihen ole.
Käsittääkseni turvallisuus tai ainakin naispuolisten kulkijoiden turvallisuuden tunne lisääntyy kaduilla.
Kaikki tietävät etteivät he toimi yksinäistä kulkijaa vastaan, vaan ovat heidän puolellaan -turvana.
Ylilyönneiltä on käsittääkseni vältytty, vaikka aina palaute ei ole ollut positiivista.
Kyseisen ryhmittymän aatteeseen en ota kantaa, mutta yleisesti tiedetään se fakta, että väkijoukossa on turvallisempaa liikkua, kuin yksin. Aivan sama tuleeko pimeällä kujalla vastaan kantasuomalainen vai joku muu.
Uutisoinnin vuoksi tämän porukan motiivit tiedetään, eli turvaavat yksinäistä kulkijaa, ja auttavat apua tarvitsevaa. Tarvittaessa soittavat viranomaisapua paikalle.
Muista ryhmittymistä en tiedä, kuinka toimivat.
Toivon jaksamista edelleen, pakkasesta huolimatta.- hieno.järjestö
Psykologista se turvallisuudentunne on. Nuo Odinit kun ovat sellaisia nyrkillä tapettavia pikkupaskoja, jotka eivät tappelussa pärjää.
- godgather
Viellä.
- godfathertogodmercy
Viellä
- Ihailia
Viellä on kuullemma pojuilla jonkinlaista toimintaa,
ja mikä parasta, Kuopion jaoston naisjaostokin on täysillä mukana!
http://ra.fi/hYJm - nimimerekki
Kylillä akat puhhuu että nuo mamut on turvallisemman oloisia ku jotku sonta of odin.
- Kuukernelli
Partiointi tyssähti onanisti-pojilla ja -tytöillä pakkasiin. Kuvia käydään napsimassa torilla tai Sokoksen kongissa ja sitten äkkiä pusakat pussiin ja grillin kautta kottiin.
FB-sivujakaan ei päivitellä. - 1wwe
Yks virolainen veteli kahta tyyppiä nenään täs 1kk sitten,vittu et nauratti ku soldierilt tipahti tennari siihen oaikkaan ku lähti pinkomaan karkuun
- Anonyymi
Loppunut, putler ei myönnellyt toimintarahoitusta.
- Anonyymi
Ennen pelotti, mutta nyt on pilotti.
- Anonyymi
Ja sitten vaan kaljatti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 682610
- 622562
- 681762
- 241577
- 201500
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä91440- 151362
- 381213
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko81167- 251086