Turkki, tyhmien ihmisten lomakohde!

Katselkaapa turkinmatkaajat matkaseuruettanne.
Näettekö siellä sivistyneistön edustajia?
Ette.
12108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Mikäli eksytte lukemaan tätä ketjua, niin vilkaiskaapa myös avausta. Näettekö siellä sivistyneistön edustajan, ette.

Äänestä
  • Avaaja lienee hiukan aikaansa jäljessä - Neuvostoliitosta matkoille lähdettäessä piti olla useita sivistyneitä mukana kun matkusti - että osasi takaisin

    Äänestä

Miten aloittaja tietää ulkonäön perusteella koulutustason? Tatuoinnit tietenkin kertoo jotakin, mutta kun sekään ei ole ihan varmaa.
Terveisin Alanyassa ja muuallakin Turkissa säännöllisesti matkusteleva filosofian lisensiaatti.

Äänestä
  • MIKSI matkoilla pitäisi olla "sivistyneistön edustajia" tavallisella Suomalaisella kaverina. Kuka sen määrittelisi montako sivistynyttä - 10 tavallista palkansaajaa kohden ? On tämä matkustelukin vaativa laji, missä pitäisi miellyttää peräkylän sohvaperunaa,minne saa matkustaa - ja missä seurassa !

    Äänestä

Käsittääkseni kaikki suomalaiset ovat sivistyneitä ihmisiä...Aloittajaa lukuunottamatta.

Äänestä

Sivistyneistö eli 20-30 luvulla ja oli itse nimennyt itsensä sivistyneistöksi vaikka oli herrasperheiden älyllisesti epäonnistuneita jälkeläisiä.

Äänestä
  • Lipsahtihan se sieltä mikä aiheuttaa kroonista alemmuudentunnetta. Toivottavasti saat jonkun ammattiliiton ansiomerkin ennen tulevaa sydänkohtaustasi.

    Äänestä

En nähnyt yhtään tyhmää tai sivistymätöntä Turkin matkallani, ehkä johtuen syystä, ettet mahdollisesti sinä ollut sillä matkalla mukana.

Äänestä

Kaikki jotka Turkkiin matkustavat lomailemaan ovat tyhmiä.
Simppeliä.

Äänestä
  • Älykköpoika täällä vaan jatkaa sitkeästi viisauksiensa jakoa.

    Äänestä

  • Kiitoksia hra SimppeliSimolle huomiosta.

    Turkki jatkaa etäisyyden ottoa länsimaihin koska on selvää ettei viisumivapautta näihin koskaan tule saamaan.
    Mielestäni on hyvä asia että Turkin epätoivoiset pyrkimykset Eurooppaan on torpattu totaalisti.
    Erdoganilla on valtaväestön suosio ja sen turvin hän tulee jatkamaan maan islamisoitumista. Se ei tiedä hyvää maan kristityille ja vähemmistöille. Sorto tulee jatkumaan yhä voimakkaampana.
    Ihmisoikeuksia ei enää maassa ole länsimaisittain ajatellen.

    Siksi vetoan kaikkiin ajatteleviin ihmisiin olemaan matkustamatta tuohon hirmuvaltaa harjoittavaan maahan.

    Äänestä

Hahahaaaaa, lentokonetaputtajien matkakohde, hahhhaahhhaaaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hähähähähähääää kirjoitti:

Katselkaapa turkinmatkaajat matkaseuruettanne.
Näettekö siellä sivistyneistön edustajia?
Ette.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu