Hei! Nyt olen kyllä vetänyt niin herneet nenääni yhdelle sukulaiselle että ihan pakko on avautua...Kun lapsenikin on jo pahoittanut mielensä.
Sukulaiseni väittää olevansa hajusteyliherkkä mutta silti itse tupakoi kun korsteeni ja lähes päivittäin kulkee ruuhkabussissa kaupungille ja kaupungilla pyörii kaupoissa joissa kemikaaliosasto heti ovien tuntumassa yms...Sitten kun minä ja lapseni käydään heillä kylässä hän mukamas lähes tukehtuu yskimiseensä vaikka olemme edellisenä iltana käyneet suihkussa eikä meillä edes ole dödöä tai hiuksissa mitään aineita.Miten ihmeessä me muka voimme haista vielä seuraavana päivänä niin kauheasti että hänelle melkein kuolema tulee vaikka itse hän vetää keuhkot täyteen röökiä ja muuten hän pystyy kulkemaan ihan normaalisti.
Minähän en omia ja lapseni tottumuksia vaihda hänen takiaan vaikka aikas läheisestä sukulaisesta vieläpä kyse.Olemme kokeilleet hajusteettomilla pesuaineilla pesua kerran ja siihen se tosiaan jäi.Se oli jotain aivan kauheeta litkua josta lapsenikin sanoi että iho jää kuivaksi koppuraksi ja hiukset jää likaisen ja saippuaisen oloisiksi.Lapseni kieltäytyi enään pesemästä niillä aineilla ja itsekkin hammasta purren käytin aineet loppuun etteivät rahat menneet täysin hukkaan.
Jatkossa todellakin pestään ihan normaaleilla tuoksuvilla pesuaineilla ja pyykkipulverilla vaatteemme välittämättä mitä hän tai muut ajattelevat.Jokainen saa elää elämäänsä miten haluaa eikä siinä paina tuntemattomien herkkähipiäisten mielipiteet.Ihan naurettavaa näiden hajusteyliherkkien odottavan että maailma pyörisi heidän pillinsä mukaansa ja kaikkien ihmisten pitäisi nyt ruveta käyttämään vaan hajustettomia aineita että näillä herkkähipiäisillä olisi vaan helpompaa!
Ugh,olen puhunut!
Miten voi olla mahdollista vai vedätystäkö?
justwondering
0
694
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521013Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll17916Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501810- 46747
- 42674
- 37639
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30606Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169562Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37550Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan58546