On todella pieni pippeli. Ihan nysä.
Tutkimusten mukaan Skodakuskeilla
Pienipilipoju
1761
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Melkein 1cm täydessä homoerektiossa
Kyllä. Kerran yksi pienimunainen skodakuski laukesi melkein välittömästi suuhuni.
Tuo on ilmeisesti aloittajan tekemä ainoa "tutkimus" asiasta.
Tieto Volkswagenin TSI moottoreiden suunnitteluvirheistä leviää sosiaalisessa mediassa kulovalkean tavoin. Omistajat postaavat päivä päivältä enemmän videoita YouTubeen TSI moottoreidensa jakoketjujen rallatuksesta.
Totuttuun tyyliinsä VV-auto Suomessa haluaa vaientaa asiasta syntynyttä kohua ja on hiljentänyt mm autolehdistön. Mainosraha puhuu.
Vagarena ei kuulu suojelurahojen saajiin koska siellä TSI moottoreiden jakoketjujen katastrofaaliset ongelmat ruodittu pohjamutia myöten.
Tubessa löytyy ihan joka automerkistä jakoketjujen rallatusääniä ja muita ongelmia videona ja äänenä. Ihan normaali tapa tänä päivänä tuollainen toiminta.
Googlehaku:
1. Toyota timing chain noise 636 000kpl
2.VW timing chain noise 433 000kpl
Sellainen on ATK ja ihmisten ongelmien suhde jakoketjujen kanssa, noloa Terolle ja Kyykmanille.
Ei vois vähempää kiinnostaa jonkun tojotan rallatus.
Näin juuri. Pysykäämme aiheessa: http://keskustelu.suomi24.fi/t/9488487/skoda--09-14-tsin-jakopaa-aikapommi-!
Toyotaa on maailma ehkä hieman enemmän, siitä ne tulokset johtuu.
Samoin Toyotan toiminta marginaalivikojen kanssa on avointa ja reilua. Toyota ei pimitä, piilota, uhkaile ja kiristä kun VW ja skeida.
Jos trolliseni yhtään luit mitä googlasit, niin joissain Toyotoissa on ollut normaalia että kylmästartissa hydraulinen kiristin pitää pientä ääntä. TSI:ssä samainen ääni on ollut merkki siitä että kiristysvara on jo lopussa.
Kuskit kun ovat jo myöhäiskeski-ikäisiä, andropaussin ohittaneita.
Ok eli tuohan selittääkin heidän pätemistään tuossa sikailevassa ajotyylissään. Yrittävät matkia länsiautoilijoita, siinä pahasti epäonnistuen, ja koittavat hiki-home-kipastaan tehdä peniksenjatkeen itselleen. Voi voi skoda, voi harmi
Keskustelua Skoda-autosta. Toki. Kun itse auto on " täysin vailla mielenkiintoa ", kiinnostuksen kohteena on skodan kuski? Jatkakaa, ettei tarvitse palstaa täysin lopettaa...
Onhan tuo aivan mielenkiintoinen tutkimus. Kyllä maailmaan tutkimuksia mahtuu. Jos ei kiinnosta niin aina voit olla lukematta ja kommentoimatta.
Näin on kumma, että skoda.tunnusjokäytössä vastasi jos kerran aihe ei kiinnosta ollenkaan. Miksi edes avasi koko ketjun ja alkoi lukea? Taitaa pippelit kiinnostaa, lienee nainen kyseessä.
Joitakin tuntuu aina kiinnostavan nuo navan ja polven väliset jutut
Taitaa homppeli-Terolla olla pitkäkin kokemus tirkistelyistä miesten pesuhuoneiden ovelta.