Kansanedustaja Ville Niinistö. Olen tehnyt

a.p.oyuo

polittisen havannoinin ja vaikka en kuulu teidän puolueeseen kuin muihinkaan havannoin tahtomattani. Kyse on kaivostoiminnasta ja rahasta mitä suomalaiset veronmaksajat ovat tähän menessä siihen maksaneet ja tulevat pakotetusti maksamaan. Nyt täytyy olla niin että joku valahtelee ja valehtelee jatkuvasti koska julkisuudessa jatkuvasti kertovat että suomen ei ole varaa ottaa lisää lainaa ja köyhtymisen on loputtava, eivätkä voi lainaa lainan päälle ottaa joten " pakottavat " säästötalkoot jatkukoot jotka alkoivat 1980.luvun lopussa yms.

Nyt täytyy olla niin oman polittisen havannoin mukaisesti että suomalaisella yhteiskunnalla on käsittämättömän paljon veronmaksajien rahoja tuhlattavana ja veronmaksajien rahaa tulevat laittamaan käsittämättömän määrän tulevina vuosina vaikka ennustelut kahden vuoden päästä saatavista voitoista eivät ole vasta kuin voittoja tavoittelevien mielikuvituksista josta puuttuvat ennakoimattomat jatkuvat uusimiset / korjaukset yms. Luonto ei ole jatkuvasti ihmisten käskyvallan alainen vaan luonto on tuonut järkyttäviä tuhoja sitä omavaltaisesti käskyttävien ihmisten hallintaan alistaen.

näyttelijä joka näytteli ohjelmassa Pelimies teitä ville niinistö oli mukavalla tavalla sopuisa pukuhuone jutuissa ( hymyilen juuri )

ystävälisin terveisin " ruttu turpa , naama ruttu turvalla "

1

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • a.p.kouwlonoix

      En ole lähettänyt Enkä lähetä sähköposteja toimittajille, juontajille, kansanedustajille Minä en häiritse kenenkään työrauhaa, en mainoksilla, en soittele kansanedustajille, toimittajille, juontajille jne. " kun olen tälläinen ruttuturpa joka ei tykkää ihmisistä " Suomi 24 fi on kaikessa ylhäisyydessään luurajia, toimittajia, juontajia, salakatselijoita, salalukijota täynnä kun eivät osaa olla siellä omilla sanomalehtien keskustelukerhoissa. Samat sanat radio " työväelle ". Teidän ainoa tehtävä on pitää kuumina teidän facebookki peukuttajia sun muita teidän kuuntelijoita ja keskustella ihanasti niiden kanssa kun tääällä tosiasiat eivät tunnu mukavilta ja ihanilta useista joiden kuitenkin on pakko tulla tänne tiedustelemaan mitä valkoinen, tyhmä, kouluttamaton roskaväki mistä milloinkin on mieltä Teidän omasta mielestä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      120
      2328
    2. 133
      1874
    3. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      63
      1226
    4. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      103
      1202
    5. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      76
      1088
    6. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      1060
    7. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      45
      1039
    8. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      81
      990
    9. HESARI: Kahden Pasin pankki OmaSp

      Toinen entinen työntekijä sanoi, että Turtio oli organisaatiossa “Jumalasta seuraava, ylöspäin” https://www.hs.fi/visio
      Seinäjoki
      24
      986
    10. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      56
      932
    Aihe