Skodat on jo ihan hyviä

Nykyään skodat on jo ihan hyviä. Näin sanoi automyyjä liikkeesä. Luottaisko myyjän sanaan ja ostais venäläisen? Onhan tuossa kieltämättä tilaa mutta ajomelu häiritsee.
1055
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ammattiylpeää ja kansallistietoista tšekkiläistä autotehtaan työntekijää ei voisi pahemmin loukata kuin väittämällä hänen tekelettään venäläiseksi.

Toisaalta: jos hän tietäisi väittäjän tason, olisi hänen helppo antaa loukkaus anteeksi. Syyntakeetonta ei pidä syyllistää hänen sanomisistaan.

Äänestä
  • Mitä pahaa venäläisyydessä?

    Äänestä

  • No käy itse toteamassa. Hankit vain viisumin, ja passi sinulla varmaan jo onkin....

    Äänestä

  • KäyPaikanPäällä kirjoitti:

    No käy itse toteamassa. Hankit vain viisumin, ja passi sinulla varmaan jo onkin....

    tsekki on kehitysmaa täynnä alkoholisoituneita slaaveja

    Äänestä

Kyllähän tsekki on neuvostoliittoa kuten virokin ja putin kun päättää niin ottaa nämäkin kaksi esikaupunkialuetta itselleen. Skodahan on venäjän autoteollisuuden kärkituote ladan kanssa. Skoda on tarkoituksella tehty ikäänkuin ladan premium merkiksi ja se puree hyvin venäjämielisiin ostajiin varsinkin suomessa. Bolseviikithän omistivat aikanaan itäberliinin neuvostoalueen josta skoda löydettiin ja kaapatttiin pietariin pääkonttoreineen. Nyt pietarin skodatehdad sylkee sokotaa kovalla vauhdilla eurooppaan. Jälki tosiaan on jo ihan hyvää omassa luokassaan. Silti pidän seattia haluttavampana kuin skodaa.

Äänestä
  • Minä taas en pidä MITÄÄN VWgroupin tuotetta haluttavana. Pikemminkin luotaan työntävänä lukemattomine ongelmineen.

    Äänestä

Mikäli haluat hyvää autoa silloin täytyy ostaa TOYOTA. Siinä on laatu kohdillaan.

Äänestä

Melko rohkeasti sanottu automyyjältä. Kantaako vastuuta sanomisestaan?

Äänestä

Sikakiikku kommarikapine

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Itäautoista kirjoitti:

Nykyään skodat on jo ihan hyviä. Näin sanoi automyyjä liikkeesä. Luottaisko myyjän sanaan ja ostais venäläisen? Onhan tuossa kieltämättä tilaa mutta ajomelu häiritsee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu