Kämppäni on miniyksiö, mutta vessa on iso. Voisiko jääkaapin laittaa sinne vai onko se jotenkin vaarallista, esim. käyttö yhdessä pesukoneen/saunan kanssa?
Olisiko eteinen turvallisempi vaihtoehto?
Voiko jääkaapin laittaa vessaan tai eteiseen?
5
376
Vastaukset
- näitä.on
Voi jos samassa tilassa ei ole suihkua.
- voi-laittaa
Voi laittaa vaikka olisi suihkukin. Ei jääkaappi sen vaarallisempi siellä ole kuin pesukonekaan. Suojamaadoitettuja laitteita molemmat.
- karmeeläävä
Mitenköhän se kylpyhuoneen kosteus sitten vaikuttaa, sillä siellä on kyllä suihku ja saunakin. Meneeköhän sulake helposti tai vaurioittaako kosteus herkästi jääkaappia?
- En.laittaisi
En laittaisi kosteaan tilaan, ei jääkaapit ole sellaiseen tarkoitettu. Vallankin kun siellä on myös sauna, niin kosteutta on ilmassa runsaasti.
Itse olen saanut sähköiskun valokatkaisijasta, joka oli tuollaisen sauna pesuhuoneyhdistelmän sisäpuolella. Koskaan aiemmin ei ollut ongelmaa valokatkaisijan kanssa, näpeille sain vasta saunan rakentamisen jälkeen. Katkaisija vaihdettiin sitten vesieristettyyn malliin. - kestääkestää
Kyllä se siellä kestää. Ei mitään sähköiskuja saa jos ei laitteissa ole vikaa. Valokytkimet ovat muovia joten erikoista että muutenkaan siitä sähköiskua voisi saada.
Itse en tosin tykkäisi säilyttää ruokia vessassa, mutta tapansa kullakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11536Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras911450Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221031Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva184888Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2767- 102750
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks42731Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks28728- 7694
- 60673