Kihlapari sopi jo alkuvuodesta helmikuussa 2016 hotellissa pidettävästä yksityisestä häätilaisuudesta tammikuulle 2017. Hotellille tuleville vieraille saatiin hieman parempi huonehinta, sovittiin ravintolan sulkemisesta muilta vierailta juhlaillaksi ja hotelli lupasi järjestää ruokailut erikseen niille muutamalle ulkopuolisille hotellivieraille, jotka olivat jo ennättäneet varata huoneita hääjuhlien ajaksi. Tämä kaikki sovittiin yhdessä hotellin omistajien kanssa helmikuussa 2016 ja ajankohta valittiin heidän suosituksen mukaisena. Samoin sovittiin hääjuhlan ruokailut hotellin ravintolassa ja että vieraat voivat yksityisesti juhlia ilman ulkopuolisia.
Nyt hotelli haluaakin myydä muutamia vapaaksi jääviä hotellihuoneita mikä toki on ymmärrettävää, mutta he myös aikovat sallia, että nämä ulkopuoliset hotellivieraat saavat tulla ravintolaan ruokailemaan hääjuhlan aikana. Hotellia on jo pyydetty järjestämään ruokailut ulkopuolisille hotellivieraille jossakin toisessa paikassa hääjuhlan aikana. Hotelli kuitenkin sitkeästi vaatii, että muut vieraat saisivat kulkea vapaasti ravintolassa juhlan aikana.
Hääpari haluaa estää ulkopuoliset hääjuhlasta, koska sellainen sovittiin jo alkuvuodesta. Häävieraat on jo kutsuttu, hotellihuoneita kutsuvieraille on varattu monen kohdalla myös useammaksi yöksi, ruokalista ja tarjoilut hääjuhlaan sovittu ravintolan kanssa. Monet häävieraat varmasti ruokailevat hotellilla myös muina päivinä.
Hääpari tuntee itsensä petetyksi eikö tiedä mitä pitäisi tehdä. He eivät myöskään haluaisi pilata juhlaansa ryhtymällä riitelemään hotellin/ravintolan kanssa.
Häävieraiden joukossa tulee olemaan sellaisia henkilöitä, joita ulkomaalaiset (ja muutkin ulkopuoliset) hotellivieraat varmasti kuvaisivat, jos he pääsevät juhlatilaan. Juhlissa mukana olevat kutsuvieraat eivät halua kameroiden eteen, kun he tulevat yksityiseen hääjuhlaan.
Uuden hääpaikan ja vieraiden majoitusten muuttaminen tässä vaiheessa toiseen paikkaan tuntuu sekin mahdottomalta. Monet ovat myös varanneet lentomatkat ja niidenkin muuttaminen tässä vaiheessa on vaikeaa ja varmasti nostaa myös heidän lippujen hintaa.
Auttakaa ... Mitä pitäisi tehdä?
Hotelli muuttaa jälkikäteen hääjuhlan järjestelyä
Morsiamen_setä
3
369
Vastaukset
- Tg78j
Joulu tulee. Orgasmi tulee. Poistakaa tuo rivo mainos!
- Morsiamen_setä
Peruutan edellisen kirjoituksen. Yritetään vielä löytää joku ratkaisu ilman että joudutaan liian pitkälle ongelmiin.
- jaa----
Onhan tuo sopimusrikkomus? Jos asiasta on kuitenkin sovittu jo aikaisemmin? Kauppa pitäisi saada purkaa ja saada kaikki varausmaksut takaisin, ellei hotelli suostu joustamaan. Uskomatonta toimintaa kyllä hotellin puolelta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605163Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274575Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163417Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003360